Wpis z mikrobloga

@kantek007: Jestem (byłem) inżynierem budownictwa. Jak szedłem na te studia to nie przypuszczałem że w tej branży panuje prawie że niewolnictwo, a ktoś z tzw. "kadry kierowniczej" XD zapierdziela po 10-12h dziennie na budowie + soboty robiąc po 220-250h miesięcznie. Do tego nadgodziny płatne ryczałtem 500zł - masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co ciekawe te same firmy zatrudniające w Niemczech przestrzegają nadgodzin. Tylko u nas inżynier jak
wredny_bombelek - @kantek007: Jestem (byłem) inżynierem budownictwa. Jak szedłem na t...

źródło: glowne-wyzwania-praca-inzynier-budownictwa

Pobierz
@mentalyill: Przecież było miliard razy tłumaczone, że te dane ze względu na różną liczbę ludzi pracujących na pół etatu, 1/4 etatu, ze względu na inne rzeczy, nie służą do porównywania między krajami, tylko jednego kraju na przestrzeni lat.
Kto był w Grecji to wie jak się tam "pracuje".
Japonii, tam dyshonorem jest wyjść z pracy wcześniej niż szef i jest kult #!$%@?

@WujaTHC: @enron: @MrExploder: nie wiem z jakiego roku te dane są ale na wiki są dane z 2017 i japonia jest na 43 miejscu a polska na 18 jesteśmy wśród krajów ultra biednych (nie licząc hongkongu i singapuru). Można powiedzieć w czołówce.
@r333m4k444: tak z 5 lat temu normą było #!$%@? 10h dziennie + 2 weekendy w miesiącu, jak ktoś był na delegacji to więcej. Jak było zalewanie wieczorem albo w nocy też trzeba było zostać żeby ktoś pilnował i jak gadałem z kumplami to nikt za takie coś nie miał ekstra płacone ani do odbioru wolnego. Pamiętam po 2 miesiącach rzuciłem kierownikowi papierami to się pluł później przez cały miesiąc jak chodziłem
wredny_bombelek - @r333m4k444: tak z 5 lat temu normą było #!$%@? 10h dziennie + 2 we...

źródło: bud001

Pobierz
@wredny_bombelek to chyba nic nowego, źe na budowie pracują 10h jak mają na godzinę? Zawsze tak było, więc jak inżynierek popracuje 10h to też mu się nic nie stanie. W amerykańskich korpo normalnie się pracuje 8h + godzina przerwy. Fiziole jakoś mogę pracować fizycznie 12h, a inżynier więcej jak 8h nie może. Druga sprawa, że jak ktoś na UOP tego nie może wyegzekwować to jest frajerem. Co innego na b2b, ale wtedy