Wpis z mikrobloga

Ja jak stracę pracę jako programista to sobie poradzę - pójdę w sieci, serwis, automatykę, programowanie (PLC) gdzie też po paru latach dostanę 20k tylko kosztem pracy stacjonarnej.

z kolei Untermensch CRUDZIARZ BOOTCAMPOWIEC albo co gorsza FRONTENDZIARZ BOOTCAMPOWIEC jak GPT5 zacznie pisać komponenty reactrowe to zostaje z leasingiem na skode octavie i hipoteką na 20 lat. Ciekawe jaka oni wybiorą drogę? Powrót na studia zaoczne z logistyki? Order picker w holandii i mieszkanie w kontenerze sebastianami?

Szkoda tylko dobrych chłopaków z wszelkiego rodzaju wioch zabitych dechami bo stracili jeden z nielicznych zawodów które mogą wykonywać na wsi [*]

#programowanie #programista15k #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: ja jestem po humanistycznym kierunku i jak stracę pracę to nie szukam nowej, ale przechodzę do managementu, albo do zupełnie innego działu w jakimś korpo tak jak ludzie z mojego roku studiów. Jak to nie wypali to wózek widłowy i magazyn. Nie gardzę ludźmi i nie gardzę pracą jak autor tematu i jeśli będzie trzeba to zostanę barmanem, bo to moje małe hobby. Możliwości jest setki, tysiące.
  • Odpowiedz
  • 0
@rolling_stone_with_no_hope: szanuje wszystkich ciężko pracują za małe pieniądze, sam #!$%@?łem kiedyś w róznego rodzaju kołchozach za mniej niż minimalną. Za to nie mam szacunku do ludzi którzy myślą że istnieje takie coś jak łatwy pieniądz - wszelkiego rodzaju get rich quick scheme, piramidy, mlmy czy BOOTCAMPY polegają na tym że istnieją sekciarze którzy myślą że są mądrzejsi od systemu i że można zarabiać dziesiatki jak nie setki tysięcy miesięcznie SIEDZĄC NA
  • Odpowiedz
@iluvmypickle

pójdę w sieci, serwis, automatykę, programowanie (PLC) gdzie też po paru latach dostanę 20k tylko kosztem pracy stacjonarnej


Sieci AI też zautomatyzuje. Pracownikom zostanie fizyczna podmiana urządzeń i podłączenie do sieci a reszta configu + utrzymanie wdroży się sama.

Tak samo automatyka.

20k na serwisie gdzie ludziom zostanie podłączenie kableków żeby AI mogło zadziałać (co zrobi byle Ukrainiec po tamtejszej zawodówce) - pozdro xd
  • Odpowiedz