Wpis z mikrobloga

Pamiętaj kiedy pracujesz na uop ty i twój pracodawca płacicie razem 2k na zus, kiedy masz działalność gospodarczą to płacisz 1.9k na zus miesięcznie, ale jest jedna pewna grupa społeczna w tym kraju która jest uciskana i ledwo wiąże koniec z końcem oraz od kilku lat dokłada do interesu. Ta grupa społeczna płaci zatrważające 380 zł miesięcznie na krus (poniżej 50 hektarów) i dodatkowo może sobie jeszcze wpisać swoją małżonkę i każdego domownika za podobną sumę pieniędzy do krusu i ubezpieczyć niezależnie czy pracuje czy nie. Tą grupą uciskaną są rolnicy i musisz ich wspierać żeby żyło się im jeszcze lepiej. Jeśli nie jesteś ruską onucą i nie jesteś polakiem.

#rolnictwo #protest #polityka #sejm #strajk #strajkrolnikow #protestrolnikow
  • 21
jeszcze na dodatek podatku dochodowego nie mają, ale oni zawsze na stracie, więc nawet nie opłaca się go wprowadzać

Odpowiedz


@analboss: a to nawet nie wiedziałem XD ale że jak chcesz mi powiedzieć że nie płacą podatków od dochodu XD? wtf XD? aż muszę to sprawdzić bo nie wierzę że są aż uprzywilejowani względem reszty społeczeństwa XD
2k na ZUS na UOP? To chyba od minimalnej płacy.


@szejsetdwajsciaczy: no liczyłem od minimalnej, chyba trochę więcej dla 5k brutto, dla rolników też biorę teoretycznie minimalną stawkę (do 50 hektarów). Chociaż w przypadku rolnika 50 hektarów to już jest olbrzymie gospodarstwo które daje raczej dość spore dochody.
specjalnie kupiłem dwie działki o łącznej powierzchni powyżej 1 ha pod to xD).


@PfefferWerfer: to musiałeś zrobić to dawno temu, bo od jakiegoś czasu żeby przejść na krus musisz albo mieć rodziców rolników albo mieć wykształcenie rolnicze chyba minimum średnie (technikum?) inaczej nie wpiszesz się do krusu.
@zeszyt-w-kratke Do tego popierają PiS a potem mają pretensje do innych za decyzje PiS. Tam logiki nie ma tylko ideologia. PiS by ich z UE wyprowadził to by jeszcze klaskali, a potem do innych byłby pretensje jak by rzeczywistość polexitiwa uderzyła.
@PfefferWerfer: czyli jeżeli jestem programistą i sobie piszę dla jednej firmy, i sobie ufamy, i się dogadamy że płaci mi raz na kwartał, to mogę zawieszać i odwieszać działalność na moment wystawienia faktury? ;) To 5k na kwartał przynajmniej. A do tego lepiej się kodzi na własnej działce na mazurach ;)