Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Wszyscy gadają tylko o mieszkaniach a właśnie osiągnęliśmy totalną górkę jeśli chodzi o działki na sprzedaż. Mamy największą ilość działek na sprzedaż od 2022 roku. Przy tak wywalonych cenach mieszkań może się okazać że dużo tańsze będzie kupno działki 5-10km za miastem i wybudowanie tam domu 70m2 bez pozwolenia niż kupno 60m2 mieszkania na obrzeżach miasta. A każdy wie że własny dom wybudowany pod siebie nie ma nawet co porównywać do obsranego mieszkania więc sytuacja wręcz kuriozalna, bo mieszkania buduje się po to żeby były tańsze od budowy domu xD
zeszyt-w-kratke - #nieruchomosci 
Wszyscy gadają tylko o mieszkaniach a właśnie osiąg...

źródło: działki

Pobierz
  • 11
@zeszyt-w-kratke: podobnie było w 2018-2020. Po rozejrzeniu się na rynku i skalkulowaniu siły na zamiary, po uprzednim poszukaniu działki pobudowalismy się na dużo większy metraż niż przeciętne mieszkanie w podwarszawskim powiatowym za te same pieniądze. 10 kilometrów dalej.
sam mam mieszkanie 80 m2 i w sumie przy 2 osobach niby jest luz, ale jakbyś chciał mieć biuro, zrobić sobie jakąś siłownię i/lub graciarnię to już jest za mało, dom 70m2 to w zasadzie chyba tylko dla emerytów, albo jak jesteś pewny, że dzieci nie będzie.

moim zdaniem trochę szkoda rzucać się na budowę, doświadczać tego stresu, użerania się z fachowcami i budować klitkę
Przy tak wywalonych cenach mieszkań może się okazać że dużo tańsze będzie kupno działki 5-10km za miastem i wybudowanie tam domu 70m2 bez pozwolenia niż kupno 60m2 mieszkania na obrzeżach miasta.


@zeszyt-w-kratke: W TOP5 raczej 140m^2 xD Milion to przeciętna klitka 50m^2 na Bemowie kosztuje. Za tyle z palcem w d00pie zbudujesz 120-140m^2 10km od Wwy, z działką włącznie.

Tak, mamy tak jak @Reanef napisał powtórkę z 2018. Tylko że wtedy
@Yuri_Yslin: żeby sprecyzować. Mieszkanie 75 metrów 3 pokoje w powiatowym kosztowało wtedy 370 tys PLN po remoncie (powiedzmy). Działkę wyhaczyłem za 40 k, bo trochę się nabiegalem szukając i trafiłem na moment kiedy właściciel dzielił działki i byłem pierwszym kupcem dzialek. Drugą sąsiednią wziąłem w komplecie, kredo wzięliśmy na 350, druga poszła na handel za dwa razy tyle ale kasa poszła w wykończenie. Inwestycja z wykończeniem i podwórkiem zamknęła się w
@Reanef: U mnie 490k za chatę do deweloperskiego, zero własnej pracy (nie mam na to czasu), ale działka pod W-wą koło stacji więc kosztowała 270k a nie 40k, cudów nie ma (2020). 150m^2 bez garażu.
@zeszyt-w-kratke: to wynika raczej z mody na dzielenie kazdego kawalka pola po dziadku na dzialki. Poza tym i tak nikt ogarniety nie sprzedaje tego hurtowo tylko max 1-2 rocznie, bo inaczej moze miec przypal z US. Wiec moze sobie byc to ATH.
@Yuri_Yslin: dalszo/bliższa wieś w której aktualnie więcej warszawiaków jak lokalsow, ale ze szkołą, marketem i stacją kolejową, 35 kilometrów od rogatek ale 10 od S8. w pracy jestem szybciej od ludzi mieszkających w Warszawie. Fart i strzał życia. Ale jakbym zaczął czytać ten tag wtedy to bym dalej siedział kątem u kogoś. Mogłem dwa lata wcześniej w tej okolicy kupić dom do zamieszkania ale częściowego remontu za 300k, (spadek a gość
Przy tak wywalonych cenach mieszkań może się okazać że dużo tańsze będzie kupno działki 5-10km za miastem i wybudowanie tam domu 70m2 bez pozwolenia niż kupno 60m2 mieszkania na obrzeżach miasta.


@zeszyt-w-kratke: Ten warunek może byc spełniony, ale tylko w przypadku podupadających powiatowych xD powodzenia z kupnem działki 5km od wojewódzkiego w rozsądnej cenie <machajacypapaj.jpg>