Wpis z mikrobloga

W sobotę kupiłem samochód z komisu, sprzedawca zapewniał mnie że OC jest ważne, sprawdziłem na ufg.pl i rzeczywiście auto miało ważne OC. W środę byłem w urzędzie, zarejestrowałem samochód i poszedłem do PZU aby go ubezpieczyć. W trakcie rozmowy z pracownikiem PZU dowiedziałem się że nie ma ciągłości ubezpieczenia OC , sprawdziłem na ufg.pl i rzeczywiście w dniach pomiędzy zakupem samochodu i wykupu nowego ubezpieczenia strona zwraca "brak danych". Czy to możliwe że ubezpieczenie "magicznie" wygasło lub było ważne tylko do niedzieli, czy może to jakieś opóźnienie w systemie spowodowane zmianą właściciela samochodu lub nie zgłoszenie czegoś?
#ubezpieczenia #samochody #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
W środę byłem w urzędzie, zarejestrowałem samochód


@Ur-Shak: Zacznij od sprawdzenia ubezpieczenia po nr VIN a nie rejestracyjnym, skoro ten drugi zmieniłeś na inny :)

Czy to możliwe że ubezpieczenie "magicznie" wygasło lub było ważne tylko do niedzieli,


@Ur-Shak: Mogło być ważne do niedzieli, jak najbardziej i sprzedawca nie skłamał bo w sobotę było ważne.

komis wypowiedział w momencie jak sprzedał


@amath: To tak nie działa, wypowiedzieć może jedynie
  • Odpowiedz
W sobotę kupiłem


W środę byłem w urzędzie


@Ur-Shak: To jest na tyle ważna sprawa że ogarnia się temat od ręki a nie czeka z tym kilka dni licząc że wszystko będzie dobrze.


@sayanek: no tu już popłynąłeś.
  • Odpowiedz