Wpis z mikrobloga

@dawidczeta:

dlatego ja kolekcjonuję gry na konsole, bo mam pewność że jednak nie muszę się martwić o jakąś ingerencję czy to że kupie na pc i będzie to digital, bo gra przypisana jest do x platformy, która może mieć wpływ nad każdym twoim krokiem

No tak samo sie robi na konsolach, nie zdziwie sie jak kolejna generacja nie bedzie miala napedu.

Póki co capcom niezadowoli się dobrą sprzedażą i na długo...
@janciopan: ty to jakieś bzdury piszesz. Ostatnio był dokument od sony ze sprzedażą gier i fizyczne wydania dalej rozchodzą się dobrze. Po prostu problem jest z takimi grami jak dd2 gdzie jest jawne oszustwo i wtedy się słabo sprzedaje lub jest słabą produkcją i takie gry grosze kosztują jako fizyk.
@janciopan: Straszną naiwnością jest wierzyć w takie gadanie "To nie ma wpływu na grę, dodali tylko ułatwiacze do kupienia". Żeby coś ludziom sprzedać to muszą tego potrzebować. Jeśli jakiś itemek jest limitowany to dlatego, że taki był zamysł, czy może limit powstał z chęci sprzedaży mikrotransakcji? W soulslikach ja się irytuje i jest trudno czasem, ale wiem, że taki był zamysł twórców i celowa przeszkoda. Skąd mam tutaj wiedzieć czy dana
@janciopan: Na ryj nie upadłem, żeby 3 stówki wydawać jak jawnie na mnie plują. Rzeczywiście, wszyscy, którym to nie pasuje to npc, jedynie świadomi gracze potrafią docenić wspaniałe Capcomowe pomysły
Rzeczywiście, wszyscy, którym to nie pasuje to npc, jedynie świadomi gracze potrafią docenić wspaniałe Capcomowe pomysły


@bartt345: Ktoś grał, zwrócił i mu nie pasuje. Ok. Ktoś powtarza po innych oburzenie nie rozumiejąc defacto co się dzieje - NPC. A grę zaczynałem też negatywnie uprzedzony słysząc to wszystko.
@janciopan: przez takich jsk ty gamedev wygląda jak wygląda, niedługo wprowadza życia do gier za dolary i tacy jak ty będą to dalej tłumaczyć i #!$%@? że im to nie przeszkadza. Jakakolwiek forma monetyzacji gry single za 300zl to rak, a to co oni #!$%@? to jest jawne sranie graczom do mordy na które po prostu nie może być zgody.
@Vechie:

przez takich jsk ty gamedev wygląda jak wygląda, niedługo wprowadza życia do gier za dolary i tacy jak ty będą to dalej tłumaczyć i #!$%@? że im to nie przeszkadza

Przez takich jak ja? Co to za projekcje. Ja nigdy w życiu nie kupiłem nawet mikropłatności a gram z 20 lat xD Branża wygląda jak wygląda bo ludzie grają w gry multiplayer free to play albo i płatne i kupują
@janciopan: Ty w ogóle się wysiliłeś, żeby przeczytać co ja napisałem? Nie wysunąłem żadnych opinii o grze w samej sobie tylko obecność dlc i tego jaki wpływ ich obecność lub brak ma wpływ na proces decyzyjny. No bo skoro są ułatwiacze do kupienia to chyba w grze muszą pojawiać się bardziej irytujące momenty, które skuszą mniej cierpliwych do zakupu, prawda? Pytanie, które elementy zostały zaprojektowane z myślą o wyzwaniu, a które
@bartt345: Co captom utrudnił? Zmianę wizerunku postaci. I w sumie tylko tyle.

Walka nie jest sztucznie utrudniana, masz opcje szybkiej podróży bez płacania, ba w dwóch formach - punkty gdzie jest konnica, i kamienie teleportujące które też są w grze ale można je również kupić i to o to był ból dupska.

czy może jakiś ziomek z Capcomu nakazał sztucznie utrudnić dane starcia czy potyczki (jak we freemium mobilkach)

Nie.

I
@bartt345:

Ty w ogóle się wysiliłeś, żeby przeczytać co ja napisałem? Nie wysunąłem żadnych opinii o grze

Niestety przeczytałem i żałuję. Żałuję bo robisz teraz fikołki. Jeszcze jak powiesz, że jesteś widzem kiszaka albo arkadikussa to będzie bingo. A ta niby twoja niezależna gadka śmierdzi mi ludologami akurat. No ale mogę się mylić a ty możesz skłamać więc tego nie ustalimy.
@janciopan:

Walka nie jest sztucznie utrudniana, masz opcje szybkiej podróży bez płacania, ba w dwóch formach - punkty gdzie jest konnica, i kamienie teleportujące które też są w grze ale można je również kupić i to o to był ból dupska.

Zaiste Capcom jest dla nas za dobry, a ten brak możliwości usunięcia save I bany w grze singlem player to żeby zwiększyć nasza immersję? ( ͡° ͜ʖ ͡
i to nie przez gameplay, fabułę, tylko przez korpo-zagrywki wydawcy.


@galopujacypasikonik: a z MGS5 to niby było inaczej? Całą grę trzeba było skończyć na kolanie bo Konami obcięło budżet Kojimie przez to, że CEO Konami był hazardzistą xD