Wpis z mikrobloga

Za każdym razem jak przyjeżdżam do tego wspaniałego kraju, dochodzę do wniosku że na autostradach powinienem być jeden wielki radar odcinkowy. To jest patologia co się tu dzieje. Ilość imbecyli i frustratów, którzy robią dyskotekę długimi jadąc 5 metrów za tobą, bo Wielki Pan musi #!$%@?ć, a Ty plebsie co wyprzedzasz tiry 120 na ograniczeniu do 120 masz mu zjechać, to jakaś abstrakcja. Wczoraj jeszcze trafił się podwójny, zajechał drogę i zaczął hamować. Tragedia. #motoryzacja #samochody
  • 330
OK, zapisane. Następnym razem wyhamuje na bagażniku ciamajdy co pewnie wyjeżdża innym pod maske. A później wysrywa swoje płacze na wykopie. won do danii


@PolishPsycho: spoko, to będziesz płacił mandat i miał koszty związane z naprawą swojego pojazdu.

BTW, jak nie umiesz poruszać się pojazdami w ruchu publicznym to naprawdę, nie ma obowiązku byś to robił. Możesz siedzieć w swojej piwnicy.

I tak jeszcze swoją drogą - skoro twierdzisz, że następuje
@Krupier: Nigdy nikt mi nie mrugał, nigdy nie dostałem mandatu za prędkość. Regularnie poruszam się po warszawie i nie mam problemów takich jak autor. Więc na 100% jeździ jak ciamajda. A zmuszenie kierowcy na lewym pasie do hamowania jest już wymuszeniem pierwszeństwa.
Nigdy nikt mi nie mrugał, nigdy nie dostałem mandatu za prędkość. Regularnie poruszam się po warszawie i nie mam problemów takich jak autor. Więc na 100% jeździ jak ciamajda.


@PolishPsycho: widocznie albo mało jeździsz, albo miałeś szczęście nie trafić na takich patusów.

A zmuszenie kierowcy na lewym pasie do hamowania jest już wymuszeniem pierwszeństwa.


Tak jak wyżej pisałem - to zależy. Jeśli hamowanie było gwałtowne to tak. Jeśli nie doszło do
@majk_emigrant Wypowiedzi takie jak twoja właśnie najlepiej pokazują dlaczego jest taka dzicz na drodze, no….. uwaga…..

TY jesteś przedstawicielem owej dziczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miernotą drogową zawsze wszystko zrzuci na prędkość. Chcesz zmuszać wszystkich do przestrzegania takich samych limitów prędkości co jest idiotyczne z bardzo wielu powodów.

Twój brak wiedzy w zakresie techniki jazdy samochodem powoduje, że wszystko przypisujesz prędkości: ktoś wymusi pierwszeństwo - winna prędkość, ktoś
@Andrzej2035 ja nie wiem jak to jest, ale jak czytam te fatalistyczne opinie o naszych dzikich autostradach i agresywnych kierowcach notoryczne zajeżdżających drogę i jeżdżących na zderzaku to mam wrażenie, że chyba w innych krajach jeździmy.
Spędzamw aucie po po 50h w tygodniu, większość po mieście ale i na autostradach robię pewnie więcej km jak 3/4 kierowców i praktyczne nigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła, a że ktoś mi długimi migał
@Andrzej2035 w większości przypadków idioci wyjeżdżają mi przed maskę, bo nie patrzą w lusterka. On uznał po prostu, że teraz jadąc 120 zacznie wyprzedzać tiry i zmienia pas na lewy. I ja jadąc 140 muszę wyhamować i poczekać aż jaśnie pan przepisowy szeryf wyprzedzi. Dlatego sie mruga. Problem prawdopodobnie jest w tobie. Zdarza mi się jechać przepisowo jeśli jadę z kimś starszym, lub z kimś kto nie lubi prędkości, ale nigdy mi
@Andrzej2035: Jestem za. Dodatkowo to bardzo łatwo zaimplementować. Obecnie na każdym zjeździe są kamery i wystarczy sprawdzić czas przejazdu od wjazdu do zjazdu. Jak średnia prędkość wyjdzie powyżej 140km/h to mandat. Jak ktoś będzie chciał #!$%@?ć to będzie musiał zjeżdżać na MOPy i czekać aż mu średnia spadnie xD Ale po co wtedy #!$%@?ć, żeby potem siedzieć 15min na parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)