Wpis z mikrobloga

Za każdym razem jak przyjeżdżam do tego wspaniałego kraju, dochodzę do wniosku że na autostradach powinienem być jeden wielki radar odcinkowy. To jest patologia co się tu dzieje. Ilość imbecyli i frustratów, którzy robią dyskotekę długimi jadąc 5 metrów za tobą, bo Wielki Pan musi #!$%@?ć, a Ty plebsie co wyprzedzasz tiry 120 na ograniczeniu do 120 masz mu zjechać, to jakaś abstrakcja. Wczoraj jeszcze trafił się podwójny, zajechał drogę i zaczął hamować. Tragedia. #motoryzacja #samochody
  • 330
@Andrzej2035: piękny temat opie, obudziłeś bydło i patologię dla której bezpieczna i przepisowa jazda jest obca
raz na jakiś czas, oprócz sytuacji które opisałeś, zdarza mi się taka sytuacja: duży ruch, oba pasy autostrady są zapełnione samochodami, prawy pas jedzie te 90km/h a lewy odrobinę szybciej, jak już jedzie się lewym to wciskanie się na prawy między ciężarówki nie ma żadnego sensu
i nawet w takiej sytuacji znajdą się troglodyci, którzy
ktoś jedzie 500m i się nie zbliża

w trakcie wyprzedzania gdzie nie mam gdzie zjechać dopada mnie zjeb


no wiadomo że to ktoś inny nagle zwiększył swoją prędkość dwukrotnie że na odcinku kilkuset metrów ze stanu "nie zbliża się" przeszedł w "dopada mnie"

wcale to nie jest wina twojej oceny prędkości i sytuacji na drodze

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andrzej2035: tym kretynom nie przetłumaczysz. Chamstwo i bezmyślność są już chyba zbyt głęboko zakorzenione w mentalności wielu Polaków, co skutkuje nerwową atmosferą na drogach. Ci co dużo jeżdżą, to sporo widzieli (poskładanych samochodów na poboczu) i naprawdę nie warto się spieszyć... Drogi publiczne nie są od wyścigów i nie służą do jazdy niezgodnej z przepisami - jak komuś potrzeba adrenaliny, to nie #!$%@? na tor.

Każdy chce bezpiecznie dojechać do domu,
@Andrzej2035 Z takich ciekawych sytuacji to mialem akurat nastrój na depnięcie(tak wiem straszne) i jechalem sobie w bezpiecznym dystansie za wyprzedzającymi się tirami, a chłop za mną robił dyskoteke bo chyba chcial zebym dojechal im pod zderzak xD zjechalem mu, oczywiscie podjechal na metr a pozniej i tak musialem go wyprzedzac prawym pasem bo te #!$%@? potrafią być przyklejone wyłącznie do lewego pasa i innych zderzaków
@Andrzej2035 jadąc powyżej 180 nie ma takich problemów, jedynym problemem wtedy są zamulacze
Jak chcesz jechać na wycieczke 120 autostrada to jedz droga krajowa albo idź na pociag.
najpierw wyeliminować szeryfów lewego pasa, a dopiero potem odcinkowy pomiar prędkości. Jak ktoś nie umie zmienić pasa i uszanować, że ktoś szybciej jedzie bo stać go na paliwo to niech idzie na pociąg.


@Fanaticz: wyczuwam u Ciebie ogromne kompleksy spowodowane Twoją sytuacją finansową. Tylko osoby naprawę biedne i wstydzące się swojej biedy, będą szukać tak głupich sytuacji aby się dowartościować
najpierw wyeliminować szeryfów lewego pasa, a dopiero potem odcinkowy pomiar prędkości. Jak ktoś nie umie zmienić pasa i uszanować, że ktoś szybciej jedzie bo stać go na paliwo to niech idzie na pociąg.


@Fanaticz:

@Andrzej2035 właśnie dlatego nic się nie zmeni. W Polsce jest niepisane prawo, że samochód chcący jechać szybciej ma pierwszeństwo, to ma wysokie poparcie
@Andrzej2035: No i tak powinno być, rzadko jadę zgodnie z przepisami ale zawsze trzymam odległość z tyłu i z przodu czy to wyprzedzając czy zmieniając pas. Jak kogoś przerasta albo frustruje zwolnienie do przepisowej prędkości gdy szybciej jedzie albo boi się zmienić pasa na prawy i wyprzedzić to chyba coś jest z nim nie tak xD
najpierw wyeliminować szeryfów lewego pasa, a dopiero potem odcinkowy pomiar prędkości. Jak ktoś nie umie zmienić pasa i uszanować, że ktoś szybciej jedzie bo stać go na paliwo to niech idzie na pociąg.


@Fanaticz: Są ograniczenia prędkości i nie chodzi o to na co kogo stać, tylko o ograniczenia drogowe. Jakoś nie zauważyłam, żeby szybko jeździli ludzie z mocno ponadprzeciętnym IQ, co sobie szybko w głowie kalkulują czy warunki pogodowe, sama