Wpis z mikrobloga

Czy można mieć autyzm albo coś podobnego w miarę sobie radząc na codzień, ale jednak mam różne problemy np. z pracą? Nie jestem zbyt otwarty do ludzi, jak byłem mały to bałem się chodzić do sklepu ale to przezwyciężyłem, nie lubię próbować nowego jedzenia, nie mam poczucia humoru, boję się nowych sytuacji, biorę wszystko na poważnie. Mimo wszystko udało mi się jakoś zdać studia ale niestety mam problem ze znalezieniem pracy. Byłem w kilku prostych pracach ale z każdej szybko rezygnowałem ze stresu. Po dwóch latach szukania nie znalazłem pracy w powiązanego ze studiami. Próbowałem w sklepie ale się nie odnalazłem. Nie mam pomysłu co mam zrobić ze sobą. Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo prawo jazdy na autobusy albo przejąć mocno zaniedbane gospodarstwo po rodzicach.

#przegryw #autyzm #psychologia #pracbaza
  • 13
@Leotard00: skoro powodem jest stres to może zrób coś z tym leki jakieś na fobie
Zdałeś studia więc musisz mieć większy zasób słów i mowę w lepszym stanie niż ktoś z autyzmem
Ewentualnie Aspergera może masz +mutyzm
to drugie się leczy ale trzeba płacić za terapie i nie ma gwarancji wyleczenia
@Leotard00: zależy jakie studia, no i co chcesz robić
pomysł z kierowcą - przecież wystarczy wykształcenie podstawowe + prawo jazdy żeby być kierowcą, więc albo marnujesz potencjał, albo studia #!$%@? dały

pewnie nie nadajesz się do pracy gdzie jest dużo kontaktów z ludźmi i ciągle się coś dzieje, jakieś zamieszanie, to szukaj czegoś spokojnego w księgowości czy administracji państwowej
  • 0
@heniek_8 mam studia z administracji, szukałem w urzędach ale w moim rejonie jest ciężko o pracę i nic nie znalazłem. Szukałem też w Warszawie bo mógłbym jeździć pociągiem ale też mnie nie chcieli
@Leotard00: w urzędach to albo jesteś podpięty pod aktualną partię to ci tam znajdą coś nawet z niczego, się utworzy stanowisko :) , albo może na jakieś najniższe stanowisko gdzie siedzisz w okienku i przyjmujesz wnioski, to może jeszcze uwierzę że uczciwie można dostać taką posadę :)

jak mieszkasz w małym miasteczku to szukaj dojść do władz samorządu, albo do jakiejś młodzieżówki partyjnej się zapisz
@Leotard00: Też mam prawdopodobnie jakieś zaburzenia ze spektrum autyzmu. Nie byłem nigdy u psychologa, więc nie zostało to oficjalnie zdiagnozowane, ale wszystkie objawy się zgadzają - trudności w kontaktach z ludźmi, fobia społeczna, brak umiejętności nawiązywania więzi, niechęć do zmian itp.
W 2020 roku zacząłem studia, a kilka miesięcy później znalazłem swoją pierwszą pracę, bo wprowadzili zdalne nauczanie, a na studiach obecność na większości zajęć nie jest obowiązkowa, więc żeby trochę