Wpis z mikrobloga

  • 1
@januszdoe może nie wyslowilem się jasno. Co ma zbudowanie cywilizacji do tego że powinniśmy uważać tych, którzy jej nie zbudowali za gorszych?
  • Odpowiedz
wiadomo, pieski i kotki najmadrzejsze


@januszdoe: gdybym był złośliwy to napisałbym, że najmądrzejsi się akurat poważnie zajmują problematyką odrębności ludzi od innych gatunków i rozumieją jej skomplikowanie, ale na szczęście nie jestem złośliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hrjk: dobrze, to może też się źle wyraziłem, cały czas po prostu chodzi mi o to, że pies nigdy nie będzie miał większego potencjału od człowieka do bycia nad nim w hirarchii społecznej
  • Odpowiedz
  • 0
@januszdoe myślisz że jesteś wyżej w hierarchii społecznej od tego psa? Myślisz że będziesz miał większy majątek? Prywatną wyspę? Myślisz że bardziej prawdopodobne że będziesz pracować dla niego czy on będzie twoim podwładnym?
  • Odpowiedz
@januszdoe:

w tym, że człowiek rozumie abstrakcyjne koncepcje, takie jak na przykład moralność

hehe wątpię
Nie słyszałeś o czymś takim jak subiektywność
  • Odpowiedz
w tym, że człowiek rozumie abstrakcyjne koncepcje, takie jak na przykład moralność


@januszdoe: pies też rozumie, elo benc wyjasniony zostales. Ale serio, życie zwierzaka jest tak samo wartościowe jak człowieka.
  • Odpowiedz
  • 0
@januszdoe nie wiem, jeśli uda Ci się dostać audiencję to może Ci powie.

A tak całkiem serio - wielu ludzi nie rozumie ze pieniądze to tylko spoleczna umowa, że mają jakąkolwiek wartość. Dziś są coś warte, a jutro będziesz mógł ich użyć co najwyżej jako rozpałki pod upolowanego szczura.

To raz. Dwa, ludzie spoza cywilizacji też nie znają pieniędzy, a jednak to są ludzie. Często nie znają nawet liczb i nawet jakbyś
  • Odpowiedz