Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opiszę wam krótko jak jeden człowiek stosując dwie różne metody wychowawcze spie*dolił życie dwóm osobom.
Mój ojciec wychowywał mnie między innymi przez bicie i nierówne traktowanie względem brata. Brat miał sielankę od najmłodszych lat, ja przeje*bane.
Efekt jaki uzyskał jest taki, że ja wyjechałem i nie chcę mieć z nim kontaktu, mam fobię społeczną, depresję, zaburzenia nastroju przez co zmuszony jestem robić po kołchozach, a brat jest od wielu lat neetem, bo nic od niego nigdy nie wymagał, więc leci na lajcie.

Ciekawe jak ojciec zasypia z myślą, że on zarobki 20k, jego jeden syn robi za 4k w kołchozach, a drugi siedzi i gra na kompie od lat.

To był wpis informacyjny, nie potrzebuję waszych cudownych rad żebym wziął się w garść, poszedł na terapię, zaczął brać leki.

#rodzicielstwo #depresja #fobiaspoleczna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
wziął się w garść, poszedł na terapię, zaczął brać leki.


@mirko_anonim: weź się w garść, idź na terapie, zacznij brać leki i ogólnie idź pobiegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zazdroszcze starego, ja na ten przykłąd go nie mam
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie powiem, że masz się wziąć w garść, ale w temacie terapii czy leków mam nadzieję, że nie potrzebujesz cudownych rad z jednego prostego powodu: bo już chodzisz i bierzesz. Współczuję tego, co miałeś w domu i tego, jak wpłynęło to na Twoje życie. Trzymaj się Mirek i powodzenia. Decyzji o leczeniu nie będziesz żałował, ale wiem, że nikt Cię nie przekona, musisz ją podjąć sam
  • Odpowiedz
Mój stary wychował mnie i moją siostrę tą samą metodą, przez bicie tym co akurat leżało w zasięgu, pasek, kabel, jak nic nie było w pobliżu to kopanie. Moja siostra się ogarnęło w życiu, a ja nie. Nie ma reguły.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Żyje tak, że kompletnie nie widzi w tym swojej winy. Widzę po swojej rodzinie i też kolega podobnie ma. To nie jest tak, że rodzic wyciąga jakieś wnioski, że skoro jego dziecko w dorosłości ma jakieś problemy, to one się wzięły prawdopodobnie ze złego wychowania. Nawet czytałam jakąś psychologiczną książkę napisaną z perspektywy terapeuty, że jak pacjent dowiedział się, że w sumie jest sp*erdolony przez rodziców i tym rodzicom to
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Mam podobnie, a nauka mówi, że ludzie uwielbiają obwiniać ofiary i wielbić zwycięzców nawet przypadkowych jak wygrana w totka. Świat jest chorym miejscem, homo sapiens wyewoluowało z małp, najbliższe są nam szympansy, jedne z najbardziej brutalnych małp.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @barbaraniechcic, dzięki, tak, leki biorę od lat, terapia też była grana. Mam dość zniszczony organizm przez wieloletni stres i to jest najgorsze.

@olokynsims, reguły nie ma, ale po co utrudniać życie swojemu dziecku? To już lepiej go nie robić.

@not_me, jest dokładnie tak, jak napisałaś. On nie widzi w niczym swojej winy, zrzuca ją na nas. Jak mu wygarnąłem to powiedział, że za dobrze
  • Odpowiedz