Wpis z mikrobloga

Kupiłem miesiąc temu telefon na olx od człowieka który powiedział, że był on brany na firmę. Sprawdziłem numer IMEI na stronie samsunga i wszystko było w porządku orginalny itp. Dziś pokazała mi się wiadomość od Polkomtel sp z.o.o ze telefon zostanie zablokowany jeżeli nie będą spłacone raty. I teraz moje pytanie co ja mam w tej sytuacji zrobić kontakt z tym człowiekiem mam tylko przez olx i kiedy blokują taki telefon? Skoro go już mam ponad miesiąc to nadal nie wiadomo czy go zablokują czy nie? Proszę o porady jestem załamany...

#pytanie #pytaniedoeksperta #telefony #smartfon #olx #allegro #oszustwo #plus #play #orange #tmobile
snorli12 - Kupiłem miesiąc temu telefon na olx od człowieka który powiedział, że był ...

źródło: nowa-ods%C5%82ona-aplikacji-olx

Pobierz
  • 23
co zaoszczędziłeś? Co za durnie kupują takie telefony


@Markal71: Zwykle rekiny biznesu, które na co dzień śmieją się, że ktoś "przepłaca" za telefon w autoryzowanym sklepie czy u operatora biorąc go z gwarancją itp. A przecież w Internecie jest dużo taniej .No i potem zwykle okazuje się czemu jest dużo taniej. Telefon kradziony/niespłacony/uszkodzony/z ukrytą wadą itp. No ale co rekin miał chwilę satysfakcji jakiego to nie ma łba do interesów to
@Vaerlin Dlaczego umorzenie? Dane typa mają na tacy. Prokuratura ma się czym zająć. Mi skazali ttoa, który na 60 zł mnie oszukał i nie wysłał modemu 3G, bo było więcej poszkodowanych i miał recydywę. Co prawda 2 lata to rrwalo, ale dostałem potem wyrok wskazujący pocztą. Warto takich śmieci oszustów zawsze zgłaszać.
@NaChMiNick Wzięcie telefonu na raty i niespłacanie go nie jest zagrożone karą z kk, więc nie jest to przestępstwo, a zatem nie można mówić o paserstwie. Ale i tak op z tym nic nie zrobi.
Wzięcie telefonu na raty i niespłacanie go nie jest zagrożone karą z kk, więc nie jest to przestępstwo, a zatem nie można mówić o paserstwie. Ale i tak op z tym nic nie zrobi


@qwerss: no oczywiście, że nie opłacenie raty nie jest przestępstwem, chyba, że telefon pozostaje własnością operatora to wtedy jest przywłaszczenie a na to mamy 284KK.

Co do tego, że OP nic z tym nie zrobi jesteśmy zgodni.