Wpis z mikrobloga

Siema, opłaca się iść diagnozować #schizofrenia albo #bipolar żeby załapać może się na jakieś terapie grupowe albo jakiś oddział dzienny w szpitalu?? Nie wiem co mam z tych dwóch, słabo się na tym znam, na pewno mam ostrą psychoze, ale i tak siedze sam w mieszkaniu całymi dniami to nie przeszkadza mi to zbytnio, ale poznałbym sobie z nudów jakichś ludzi podobnych do mnie na takiej terapii.
#psychiatria #psychologia
  • 9
  • Odpowiedz
@Aguirre_gniew_brzozy: Nic zlego się nie dzieje wtedy, ale rzadko wychodzę, może masz racje i to nie psychoza, bo to pewnie coś takiego gdy nie panujesz nad sobą i nagabujesz innych ludzi, po prostu jestem na maxa odrealniony w mojej głowie, ale umiem się kontrolować i nie opowiadam tego na prawo i lewo
  • Odpowiedz
@NiecoSzybciej: Terapia jest stosowana jako pierwszy rzut przede wszystkim w zaburzeniach osobowości. W chorobach psychicznych podstawą leczenia są leki. Terapia jednak ma duży wpływ na szansę na powrót do codziennego funkcjonowania.

Warto rozróżnić też terapię grupową, czyli przeprowadzaną w grupie zainteresowanych od indywidualnej, gdzie pracuje się jeden na jednego z terapeutą.
  • Odpowiedz
@NiecoSzybciej: Mam na myśli, że terapia jest najskuteczniejsza w leczeniu zaburzeń osobowości, a w leczeniu chorób psychicznych najskuteczniejsza jest farmakoterapia - czyli leki.

Wszelkie wątpliwości warto jest skierować do lekarza prowadzącego. Porozmawiać - w tym o terapii
  • Odpowiedz