Wpis z mikrobloga

Hej! Czy w photoshopie, lightroomie mogę ustawić pełny podgląd obszaru roboczego na drugi monitor z wyłączeniem wszelkich elementów stałych jak panele, paski - po prostu zdjęcie/obszar roboczy wyświetlany edge to edge?

Mam 10letni NEC Multisync PA272W-BK, to jednostka głównie do pracy z grafiką i fotografią, taki wół roboczy, kalibrowany co 2 miechy ale granie czy oglądanie video na tym screenie nie daje już takiej frajdy. Poza tym przy procku i7 11700k i po zmianie karty na GeForce RTX 4080 kalkulatory wąskiego gardła krzyczą, że przy rozdzielczości 2k, jaką natywnie wyświetla rzeczony monitor, występuje 20% bottleneck. Po roku zdecydowałem się na drugi monitor stricte do rozrywki. Będzie to jednostka UHD 4K QD-Oled i moje pytanie wynika z troski przed wypaleniem. Pomijam wszystkie "ficzery" które dojdą z monitorem i pomagają przeciwdziałać wypaleniu, przesunięcie pixela, itd, nawyk nie zostawiania monitora włączonego. To będzie mój pierwszy OLED, jestem pewien, że jak postawię jeden monitor obok drugiego to będzie mnie skręcać by na tym nowym nie obrabiać zdjęć czy grafiki. Obszar roboczy na pełnym podglądzie i tak jest w ruchu bo się go ciągle przybliża i przesuwa, a wszystkie panele wywalę na starszy monitor. Czy taki config ma w ogóle sens?

#pcmasterrace #monitory #oled #komputery #grafika #fotografia #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
@5KYN3T: Po to są te wszystkie zabezpieczenia w nowych OLEDach, żeby się tym nie martwić. Asus i MSI na swoje nowe OLEDy dają 3-letnią gwarancję obejmującą wypalenia. Także jeśli jeszcze przed zakupem zaczynasz wyskakiwać z irracjonalnymi pomysłami "dbania" o monitor, to sobie ten zakup odpuść po prostu bo to monitor jest dla ciebie, a nie ty dla monitora.

kalkulatory wąskiego gardła


@5KYN3T: nie patrz nawet na te gówno kalkulatory, nie
  • Odpowiedz