Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do posiadaczy nowszych modeli, one mają taką funkcję, że każdego dnia nam "wymyśla" trening? Ja mam starego Fenix 5x i korzystam z garnin coach ale się zastanawiam nad zmianą modelu właśnie dla tej funkcji treningowej.
Jak ktoś używa to mógłby pokazać przykładowe treningi z tygodnia? Dziękuję.

#garmin #bieganie
  • 14
  • Odpowiedz
  • 2
@blazko: Ja mam. Korzystam i sobie chwalę. Wymyśla mi różne biegi od 24 do 130 minut. Robi to na podstawie parametrów, które zbierze w czasie gdy go nosisz. Wpisz w YouTube "Garmin suggested workouts" - znajdziesz mnóstwo filmów na ten temat.
  • Odpowiedz
@blazko: Potwierdzam świetna sprawa zwłaszcza że przy codziennej sugesti brana jest pod uwagę dyspozycja dnia (twoje hrv, ile i jak spałeś) Ii pod to Garmin proponuję trening. W przypadku treningów na rowerze również bardzo fajnie działają codzienne sugestie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blazko: zadaj sobie pytanie ile spisz, jakie masz hr i jak mocno ciskasz na trasach.

Ja moge sobie te sugestie w dupe wsadzic, bo spie po 5h dziennie.
Non stop mam trening baza/regeneracja/brak treningu. Nawet ustawienie zawodow w kalendarzu nie mialo wplywu na sugestie.

Tak samo jak pobiegasz troche mocniejsze interwaly, jakia dluzsze 2h wybieganie itd. gdzie sugestia byla baza. To nastepuje sprzezenie zwrotne i pozniej sa 2/3 dni regeneracji.

U,
  • Odpowiedz
  • 0
@Wilson2231 a ja się nie zgadzam, z tym co napisałeś - wcale ostatnio nie biegam, no i Garmin to raczej widzi,a mimo to, co jakiś czas pokazuje jakieś fiku miku treningi tempowe, po których na pewno bym umarł albo skończył z kontuzją. Tak samo przewidywane czasy na zawodach, wszystko zbyt optymistycznie szacuje
  • Odpowiedz
@k__d: zbyt optymistycznie? To chyba nie wierzysz w swoje umiejętności ( ͡ ͜ʖ ͡) u mnie na każdym dystansie Garmin pokazuje gorszy wynik niż realnie biegam. Ostatnio na półmaraton Warszawski przewidywał 1:42 a ukończyłem w 1:35

@sedros: hmmm nie wiem, o której wystawia propozycje ale sytuacja z tego tygodnia - gdy kładłem się spać sprawdzałem co Pan Garmin proponuje na kolejny dzień i proponował interwały
  • Odpowiedz
@blazko: u mnie działa elegancko w F7X. Dzisiaj pokazuje bazę 5:20/km, 45:00. Regularnie wpadają rytmy, interwały i biegi tempowe. Wybiegania powyżej 2h też wrzuca z raz na tydzien-poltora.
Czasami wpadają treningi ciężkie do dowiezienia, ale nigdy nie miałem nic niemożliwego.
  • Odpowiedz
@blazko: nie. Dodajesz sobie wyścig, który jest w kalendarzu biegów, albo dodajesz własny. Np. wyszukujesz półmaraton Poznań jako cel.
Możesz też dodać jeden cel główny i kilka pobocznych. Wybierasz czas jaki chcesz osiągnąć i Garmin dostosowuje plan treningów do głównego wyścigu. Pozostsle wyścigi wplata jako treningi do planu.
Jako cel w wyscigu możesz ustawić ukończenie albo zrobienie jakiegoś konkretnego czasu.
Niestety pod biegi górskie słabo to działa, bo kalkulacja tempa, nawet
  • Odpowiedz