Wpis z mikrobloga

Popatrz jaki świat jest piękny.

@foxmurder:
Chyba raczej siedź i słuchaj przez 3 godziny co i gdzie mnie boli a także moich mądrości z dupy.

I mówię to jako osoba, która spędzała z babcią mnóstwo czasu aż do końca.
  • Odpowiedz
@foxmurder jak byłem dzieciakiem to z zabaw z kumplami wracałem do domu na rowerze widząc dom dziadka, który był na samym końcu drogi (ślepy zaułek) - dziadek miał tam ustawioną przy wejściu ławkę, na której przesiadywał samotnie i patrzył w dal na główną ulicę. Praktycznie za każdym razem jak przejeżdżałem i go widziałem to tylko machnąłem ręką i jechałem dalej do domu. Chciałbym cofnąć czas, wtedy za każdym razem bym podjechał i
  • Odpowiedz
  • 1
@Belbiteo

@foxmurder: czas płynął inaczej z babcią. Latem pomagałam babci w ogrodzie, babcia przekopywala ziemię, a ja wybierałam glizdy, później rzucałam je kurom. A zimą babcia robiła na drutach, a ja przewijalam jej kłębki. Nie było mowy o nudzie. Czasem grałyśmy w bierki, ale to była gra na 100% długie rozgrywki, nie tak jak teraz dzieciak przychodzi i mamo/tato zagrasz ze mną? Dobra ale jedną rundę bo mam jeszcze coś tam
  • Odpowiedz
@foxmurder Lubiłem słuchać swoją babcie jak opowiadała o wojnie, niesamowitej biedzie. O tym jak ostatni raz widziała swojego ojca bez pożegnania, bo przyszły ruskie i wzięły go spod domu prosto na Syberię...
  • Odpowiedz
@foxmurder: bo nie zawsze babcia to taka pocieszna babcia ze zdjecia. u mnie jedna babcia rozmodlona dewotka, ktora miala tyle wnuków, ze nie miala nigdy dla zadnego tak naprawde takiej milosci, ktorej dzieciak potrzebuje. druga z kolei dosc zimny wychów. no to potem jest jak jest.
  • Odpowiedz
@fizzly: moja babcia nie żyje od prawie 6 lat i jak jadę na cmentarz to zwracam się do niej jakby była obok, mówię coś w stylu zobacz babciu jakie ładne bratki ci przywiozłam, albo komentuję że brat był i zaświecił a ja niepotrzebnie wkłady przytargałam, albo coś o pogodzie, tak jakbym na kawę przyjechała a nie postać nad pudełkiem z kośćmi..
  • Odpowiedz