Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem. Naprawdę, nie rozumiem. Każdy kto zagłosuje za tym najnowszym kredytem 0% powinien zostać wyśmiany i zapomniany. Jedna i prawdziwa opcja to głosować PRZECIW temu pomysłowi. Ale dzieje się to o czym pisałem ja i paru innych (czyli partie jak m.in LEWICA), które powinny być temu przeciw to poprą ten pomysł w głosowaniu. Normalnie byłaby afera ale rzucą ochłapem w stylu jakaś ustawa która opodatkuje flippy. Ustawa ta niczego nie rozwiązuje, pomimo zapisów będzie omijana i tyle. Flipperzy to rak, nie ma sensu ich bronić ale to nie oni są największym problemem. Tylko wielkie "prywatne" firmy, wielki "kapitalizm" i politycy z lewa do prawa załadowani w mieszkania którzy po raz kolejny czekają na socjalistyczny program społeczny który wywinduje ceny nieruchów 40% r/r.

Tutaj nie ma sensu promować i cieszyć się z pomysłów lewicy, jak robi to @mickpl bo to jest gra z ich strony żeby zrobić szum a i tak przepchnąć program.

Sprawa jest prosta:
- żadnego nowego programu kredyt 0% czy innego.
- wprowadzić podatek katastralny od 3 mieszkań w górę.

Nic innego nie powinno wchodzić w grę. No ale posłowie od lewa do prawa załadowani w mieszkania, muszą robić szum i coś przepchnąć żeby kit wcisnąć i udobruchać swój elektorat, który dopiero po kilku miesiącach się skapnie, że ustawa flipperska to kit. Ta pseudo ustawa niczego nie rozwiąże, a beka0 znowu wywindowała ceny nieruchów w kosmos. A politykom przybędzie znowu mieszkań :)

Jak kuglarze, jedną ręką nas mamią i oszukują postacią o nazwie "ustawa flipperska" która robi 95% wrażenia, a ma 5% skuteczności. A drugą reką, w ukryciu poleci beka0, w relatywnej ciszy co nam rozwali rynek nieruchomości na amen.

Teraz czekam na posty i obrońców ludzi co piszą wprost, że mieszkanie prawem nie towarem, trzeba opodatkować najbogatszych. Ale dziwnym trafem popierają najnowsze beki0 oraz dla nich podatek katastralny od wielu mieszkań jest zły bo to i tamto :)
#nieruchomosci #kredythipoteczny #bekazlewactwa #polityka
  • 17
  • Odpowiedz
@dziadeq: Ta walka z fliperami to też beka XD jakieś duże fundusze będą miały #!$%@? w to bo mają kapitał i poczekają te 3 lata aż jeszcze bardziej napompuja nieruchy. Po #!$%@? dostaną ci którym się podwinie noga i będą musieli #!$%@? mieszkanie przed upływem tych 3 lat XD dlaczego nikt nie mówi o katasterze od powiedzmy 3 mieszkania? To by zmusiło część osób do sprzedaży¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@dziadeq: jakiś program interwencyjny jak Bezpieczny Kredyt ma tylko sens jak się wprowadza jakieś zmiany o charakterze długofalowym, a nie teraz jak za komuny co 2 lata będziemy losować komu przypadnie (już nie mieszkanie) kredyt na mieszkanie.
Chyba konsensus społeczny jest że uważamy że mieszkania nie powinny być przedmiotem spekulacji i kataster ma wejść. (najlepiej jakby potem zmniejszyć proporcjonalnie podatek dochodowy)
  • Odpowiedz
@dziadeq czyli że jak ktoś ma 3 lokale to już burżuj do opodatkowania? Wyobrażam sobie sytuację - mam mieszkanie, buduję sobie dom, mieszkanie zostawiam jak mi gnoje podrosną, a w międzyczasie coś dziedziczę czy też, jeśli jestem słynną klasą średnią, kupuje se jedno mieszkanie na wynajem z myślą o przekazaniu gnojowi jak dorośnie
  • Odpowiedz
Skoro jest przeciwna to zaglosuje przeciw


@Kielbasiarz: Tak. A co do ministra to nie uważam żeby koniecznym było zrzeczenie się teki ministra za każdym razem kiedy rzad koalicyjny zagłosuje coś, z czym lewica się nie zgadza.
  • Odpowiedz