Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie reklam meta. Jeżeli odpalam kampanię i targetuję dla przykładu ludzi, którzy mają konkretne zainteredowania lub zawód, to rozumiem że na fb reklama wyświetla się ludziom, którzy mają to podane w profilu. Jak jest z użytkownikami instagrama, skoro tam w profilu się takich danych nie ustawia? #marketing #marketinginternetowy #adsense
  • 6
  • Odpowiedz
@Frwrd05: Za równo na FB jak i na Insta ludzie są targetowani na podstawie zachowań, polubionych i obserwowanych profili, tagów i zachowań i wpisów.
  • Odpowiedz
  • 0
@Frwrd05 to targetowanie to raczej nie z ustawień, tylko z zachowań jest tworzone. No i fb i instagram doskonale wymieniają się informacjami i jak ktoś lubi coś na fb, to na insta też zobaczy reklamy tego czegos
  • Odpowiedz
  • 0
@kubako: @Megasuper @Aerwin ok dzięki :) Moje pytanie urodziło się z tego, że mam odpaloną kampanię facebook + instagram i 99% wyświetleń jest na FB, gdzie wydawało mi się, że będzie więcej na IG. Myślałem, że to sprawka targetowania, że na fb wyszukuje ludzi, ale z braku informacji nie może ich znaleźć na IG.
  • Odpowiedz