Wpis z mikrobloga

Mam takie żenujace pytanie. Z programowaniem całe życie miałem tyle wspólnego co w podstawówce robiłem sobie ćwiczenai z Turbo Pascala, AC Logo i HTMLa i stwierdziłem, że to nie dla mnie. Wyprzedzając Wasze pytania - niczego nie żałuje. Dalej nie chce programować i nie bede pytał o żadne bootcampy :D

Pytanie jest innej natury. Mam w głowie stos pomysłow na aplikację, których nigdy nie zrealizuje a chciałbym z nich korzystać XD Jest gdzieś miejsce w Internecie, gdzie można dzielić się swoimi pomysłami, żeby jakiś ambitny zespół młody ludzi z randomowego startupy mogło to zrealizowac i zarobić miliony dolarów?

#pracawit #programowanie #kiciochpyta
  • 7
@Saly: Pytanie było o miejsce w którym można dzielić się pomysłami.

@Aerwin: za analizę pomysłów pod kątem opłacalności realizacji odpowiadają analitycy ds. badania rynku i product managerowie, a nie programiści. Dlatego to analityków musisz szukać na forach i grupach, jeżeli chcesz poważnie rozmawiać o swoich pomysłach. Oni prowadzą badania rynku i będą wiedzieli w jakim stopniu dany pomysł odpowiada na potrzeby użytkowników.

https://www.survgo.com/blog/badanie-rynku-aplikacji-mobilnych-jak-je-przeprowadzic
@Aerwin: możesz mi oddać te pomysły na pw. mam na koncie już jeden startup, na który zdobyłem dofinansowanie, ale nie wypalił. może popróbuję znowu w przyszłości.
@Aerwin: dlatego właśnie musisz z nimi porozmawiać, a nie z programistami
Programiści są tylko podwykonawcami, dlatego jedynie implementują poszczególne fragmenty całego systemu który składa się na gotową aplikację której rozwojem kieruje product manager