Wpis z mikrobloga

Czy jest mi ktoś w stanie polecić jakiś #aio w granicach 4-5k do #cad i ogólnie pracy biurowej?


@Shea_99: polecić nie, ale niewątpliwie są takie urządzenia na rynku :-)
Może bardziej jakiś miniPC który spokojnie schowasz za wyświetlaczem? Jakie odpowiadają ci rozmiary monitorów? Duże(32+), małe (24-27"), QHD, 4K, 16:9 czy panorama? Idealne odwzorowanie kolorów jest jakoś istotne?
#majk3lskladapcty
  • 0
@majk3l: no może i być standardowy PC, byle nie był zbyt duży. Docelowo 2 monitory 24-27". Nie potrzebuję jakiejś super karty graficznej bo nie gram zbytnio w gry. Możesz coś polecić?
@Shea_99: ee, to nawet Revit nie siedzi na GPU, więc zwykły mocny ośmiordzeniowy miniPC wielkości kilku paczek papierosów spokojnie ci wystarczy do takiej pracy.

Acz oczywiście można złożyć, tylko, żeby on był mocniejszy (nie licząc dedykowanej grafiki) to jednak sporo większy też musiałby być - no i wtedy najlepiej jakbyś najpierw dobrała monitory, to wiadomoby było co tam się zmieści budżetowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co
  • 0
@majk3l:

Ogólnie to sprawa wygląda tak. Obecnie posiadam ThinkBook 14-IIL z 8GB RAM i i3-1005G1 + do tego dodatkowy monitor HP V24i. Nie ukrywam, że nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, wygodniejsze wydają się dwa monitory np. 24" i jednostka. W pracy mam właśnie jakiegoś optiplexa AiO z 16 gb ram i chyba i5 10 gen + do tego drugi monitor też 24 cali i to jest dla mnie dużo bardziej
#aio w granicach 4-5k do #cad i ogólnie pracy biurowej?


@Shea_99: AIO to się daje do "pracy biurowej" w sensie na recepcji-sekretariacie, by się dało wyświetlać kalendarz, sprawdzić spotkania, napisać maila...
Praca CAD na jakimś AIO to naprawdę musisz niecierpieć tego, kto to ma pracować. To jakby szukać tico z przyczepką na budowę obwodnicy, do wożenia kruszyw...
@hrumque: oczywiście działać będzie i oczywiście można w to pójść, bo właściwie nie masz aż tak wielkich wymagań, ale oczywiście pamiętaj, że w takich AIO są zastosowane komponenty typu laptopowych, ograniczona jest pojemność cieplna, zatem nie są one tak wydajne jak zwykłe odpowiedniki. No i szybciej się starzeją.

Ale owszem, porównując z Twoim i3-1005 skok wydajnościowy powinien być odczuwalny.
Przy czym jednak biorąc pod uwagę zastosowania CAD i to, że w