Wpis z mikrobloga

Przyznam że zaczynam się martwić, że mieszkam w Europie
jeszcze do października ze względu na #pis a od miesiąca tym że może będzie ogólna #wojna albo stan zimnej wojny.
Rządy krajów europy myślą o przymusowej zetce, bo jak wiadomo musi być masa mobików w obronie kraju.
Zwłaszcza że możliwe że wygra #trump i #nato zostanie defakto na papierze a jak można było ubić Rosję to nikt tego nie pomógł w taki sposób by było to możliwe.

Generalnie sytuacja na rynku #nieruchomosci tak samo sprawia że nie stać mnie na dom, gdzie bym chciał. ogólnie czuje jakiś niepokój i przygnębienie i w związku z zagrożeniem, jak demografią i środowiskiem.

https://www.rp.pl/swiat/art40072971-pobor-do-wojska-wraca-do-europy-ochotnikow-jest-zbyt-malo-by-zatrzymac-rosje

Generalnie myślę o #emigracja ale w zasadzie względnie bezpiecznych i bogatych krajów które nie myślą o #obowiazkowecwiczeniawojskowe czy #wojsko jest bardzo mało i jeszcze z jakimś tam socjalem, czyli płatne urlopy albo opieka zdrowotna i w miarę dobremu poziomowi życia.

Pytanie do was, gdzie byście emigrowali gdyby u nas zaczęło się robić nieprzyjemnie, mowa o Polsce, Niemczech, Uk, Skandynawii, itp
Emigracja do takiej #dominikana miała by sens? byłem i widziałem i kraj mimo fajnego klimatu, to kraj trzeciego świata, ludzie z zachodu żyją w zamkniętych gettach za wysokim płotem.

#pytanie #usa #kanada #ameryka #azja #ukraina #przemyslenia #polityka #pieklomezczyzn #ankieta #podroze #niebieskiepaski #pracbaza
Lukardio - Przyznam że zaczynam się martwić, że mieszkam w Europie
jeszcze do paździe...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Gdzie byś wyjechał w ucieczce przed wojną, niepokojami itp?

  • nigdzie, zostanę w tym grajdole 26.3% (83)
  • zach europy Francja, Irlandia, hiszpania, Portugal 15.2% (48)
  • krańce Europy, Kanary, Madera, Malta 11.1% (35)
  • USA, Kanada 6.7% (21)
  • Karaiby 3.5% (11)
  • Ameryka PD 7.3% (23)
  • Azja, Tajlandia, Wietnam, Indie, Kuwejt, Arabia 9.2% (29)
  • Australia, Oceania 8.3% (26)
  • Bantustany w Afryce 5.7% (18)
  • Nie wiem/ Nie mam zdania 6.7% (21)

Oddanych głosów: 315

  • 32
  • Odpowiedz
@Lukardio: Przede wszystkim gdzieś gdzie masz rodzinę która Cię przechowa, nawet tymczasowo; #!$%@? na oślep i bez zabezpieczenia to wyjątkowo parszywa wizja.
Z wymienionych przez Ciebie krajów opcja ideolo to imho Kanada.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lukardio Ameryka Pd to jest bardzo szeroki temat. Masz kraje #!$%@? tak, że źycie tam w sumie niezbyt odbiega od ruskiego miru, masz średnie i takie całkiem spoko
  • Odpowiedz
  • 3
@neurotiCat @HrabiaTruposz: niestety, moja rodzina ktora wyjechała z 50lat temu do Nowej Zelandii od 25lat nie ma z naszą rodziną kontaktu, bo ciotka umarła wtedy a z jej rodziną nie było kontaktu.
Mam na myśli o sprzedaży domu i wyjazd, wiadomo za dyzo kasy bym nie miał ale w jakimś turystycznym bantustanie jak Dominikana coś bym miał
@PANZER_DIVISION_DAS_AUTISMUS no można\
@pkkk nie za droga do życia, dla mnie jezyk już to
  • Odpowiedz
  • 1
@selflessness: ta, bo życie i zdanie takiego pionka jak ja może coś zmienić,
@jast no tak, Dominikana była jako średnia a są gorsze jak Haiti, Argentyna, Nikaragua, Salwador, Wenezuela, Brazylia
  • Odpowiedz
@Lukardio: planujecie ucieczkę, a oni tylko chcą was okraść. Marzy im się bezkarność z czasów ustaw covidowych. Tak was jeszcze przestraszą, że "Rywin w spódnicy" postawi wam wiatrak pod oknem, i będziecie jej dziękować, bo Putin może zbombardować elektrownię, ale wiatru nie wyłączy.
  • Odpowiedz
@Lukardio: visayas. Okolice Cebu, Negros, Bohol. Chociaż ogólnie filipińska prowincja w wielu miejscach zachowuje swój niepowtarzalny charakter. Cechy którego to np brak ruskich, mentalność bardzo zbliżona do naszej, ogólne bezpieczeństwo, wspaniały klimat, niskie ceny, przyjazny lud miejscowy w tym dziewuchy, brak dzikich tłumów turystów i wiele wiele innych.
  • Odpowiedz
@Grooveer: szwecja z tlumami imigrantow I bardzo słabą koroną nie jawi się jako najlepszy skandynawski wybór. Dania kładzie Szwecję na łopatki. Na dodatek jest dalej od kacapii.
  • Odpowiedz
Przyznam że zaczynam się martwić, że mieszkam w Europie


@Lukardio: Zważywszy na fakt że połowa Afryki jest między sobą skonfliktowana, że na bliskim wschodzie aktualnie trwa wojna i na daniach wybuchnie kolejna, że Chiny mają zatarg z wszystkimi sąsiadami oprócz Mongoli, że zarówno Argentyna czai się na Falklandy, jak i Wenezuela na sasiada...hmmmm

Zdaje się że nie ma spokojnych miejsce, no chyba że Nowa Zelandia xd
  • Odpowiedz
@Lukardio Wiesz NATO zawsze było tylko na papierze, bo w statucie jest atak na jednego członka jest atakiem na wszystkich, ale nie ma kiedy reszta się zmobilizuje i przybędzie z odsieczą. Ukraina dostała gwarancje bezpieczeństwa w zamian za zwrot broni atomowej po upadku ZSRR, jak widać to też było tylko na papierze. Teraz ciężko płacą za wiarę w kawałek papierka. Przerabialiśmy to w 1939 roku, kiedy po ataku Niemiec, trzeciego września Anglia
  • Odpowiedz