Wpis z mikrobloga

Przyznam że zaczynam się martwić, że mieszkam w Europie
jeszcze do października ze względu na #pis a od miesiąca tym że może będzie ogólna #wojna albo stan zimnej wojny.
Rządy krajów europy myślą o przymusowej zetce, bo jak wiadomo musi być masa mobików w obronie kraju.
Zwłaszcza że możliwe że wygra #trump i #nato zostanie defakto na papierze a jak można było ubić Rosję to nikt tego nie pomógł w taki sposób by było to możliwe.

Generalnie sytuacja na rynku #nieruchomosci tak samo sprawia że nie stać mnie na dom, gdzie bym chciał. ogólnie czuje jakiś niepokój i przygnębienie i w związku z zagrożeniem, jak demografią i środowiskiem.

https://www.rp.pl/swiat/art40072971-pobor-do-wojska-wraca-do-europy-ochotnikow-jest-zbyt-malo-by-zatrzymac-rosje

Generalnie myślę o #emigracja ale w zasadzie względnie bezpiecznych i bogatych krajów które nie myślą o #obowiazkowecwiczeniawojskowe czy #wojsko jest bardzo mało i jeszcze z jakimś tam socjalem, czyli płatne urlopy albo opieka zdrowotna i w miarę dobremu poziomowi życia.

Pytanie do was, gdzie byście emigrowali gdyby u nas zaczęło się robić nieprzyjemnie, mowa o Polsce, Niemczech, Uk, Skandynawii, itp
Emigracja do takiej #dominikana miała by sens? byłem i widziałem i kraj mimo fajnego klimatu, to kraj trzeciego świata, ludzie z zachodu żyją w zamkniętych gettach za wysokim płotem.

#pytanie #usa #kanada #ameryka #azja #ukraina #przemyslenia #polityka #pieklomezczyzn #ankieta #podroze #niebieskiepaski #pracbaza
Lukardio - Przyznam że zaczynam się martwić, że mieszkam w Europie
jeszcze do paździe...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Gdzie byś wyjechał w ucieczce przed wojną, niepokojami itp?

  • nigdzie, zostanę w tym grajdole 26.7% (85)
  • zach europy Francja, Irlandia, hiszpania, Portugal 15.1% (48)
  • krańce Europy, Kanary, Madera, Malta 11.0% (35)
  • USA, Kanada 6.6% (21)
  • Karaiby 3.5% (11)
  • Ameryka PD 7.5% (24)
  • Azja, Tajlandia, Wietnam, Indie, Kuwejt, Arabia 9.1% (29)
  • Australia, Oceania 8.2% (26)
  • Bantustany w Afryce 5.7% (18)
  • Nie wiem/ Nie mam zdania 6.6% (21)

Oddanych głosów: 318

  • 32
  • Odpowiedz
@Lukardio: jesli chodzi o panstwa NATO to w razie wojny wszedzie bedzie mobilizacja, w tym do sil polskich.

A szykujemy sie ze wzgledu na Rosje i ich chec podbicia nas, pis ani po nie maja tu nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@Lukardio: Polski nikt nie zaatakuje i jak nie podpiszesz kontraktu to na żadną Ukrainę nie pojedziesz nawet jako zawodowy więc powód musi być jeden - boisz się że będziesz kocony w woju? Jak masz 30/35+ to nawet ciebie nie powołają na zasadniczą więc nie bój się tyle a wyjdzie ci to na zdrowie. Kieleckie zresztą też relatywnie bezpieczny region. Jakbym w Suwałkach, Augustowie albo Gołdapi mieszkał to bym się mógł martwić
  • Odpowiedz
@Lukardio: Ja to już sprawdzałem, Portugalia wypada najlepiej, ceny jak w PL już po przeliczeniu z euro na zł.
Jedynie nieruchomości bardzo drogie ()

Ewentualnie UK, bardzo duzo zapomóg, jak jestes ćpunem albo alkoholikiem to masz mieszkanie za darmochę + stałą pensję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lukardio: Ukraina poprostu została wykorzystana jako proxy dla nato w walce z rosją. Nato dostarczało uzbrojenie, a ukraińskie chłopaki umierały.

Jednak niedoceniono Rosji za fo ukraina zapłaci teraz ogromną cenę, już teraz chyląc się ku katastrofie demograficznej, a każdy dzień wojny tylko sytuacje na ukrainie pogarsza.

Czy rosja zaatakuje np. Polske? Szanse są bardzo niskie. Jednak tak długo jak będzie trwać wojna na ukrainie tak długo będą ludzi straszyć Rosją by
  • Odpowiedz
  • 1
@tfuj_pszyjaciel: w czasie pokoju też bym został, może na starość wyjechał gdzie tanio i ciepło
@sn3p covid to co innego niż wojna u naszych bram i jej konsekwencjami
@Sossija troche przejechałem po google maps, fakt przyroda jest ładna ale widać po zabudowie i infrastrukturze że kraj przypomina poziomem Dominikane w której byłem i szczerze nie miałem ochoty sie zapuszczać dalej niż poza okolice turystyczne
Może są jakieś enklawy w stylu osiedla
  • Odpowiedz
@Lukardio: jest zdecydowanie bezpieczniej, na dodatek filipińską przestępczość (i tak srednio wyraznie niższą niż na dominikanie) srubuje Manila, na wyspach jest luz bluz i chillout. Ludzie mówią po angielsku, bo jest drugim językiem urzędowym. Również jest to jeden z czystszych krajów Azji. Ceny lotów, jak kto poszuka, to doleci do Manili z Europy za 600-700 zł.

W życiu nie przeprowadziłbym się do am płd czy środkowej z ich przestępczością, mając do
  • Odpowiedz