Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#stomatologia

Cześć,

zwracam się do szanownego grona z takim zapytaniem. Mam mocno zniszczoną dolną siódemkę, od strony ósemki. Z racji tego, że korony z tej strony praktycznie nie ma, dziąsło napuchło i nachodzi na ząb, co powoduje podrażnienie.
W związku z powyższym dwóch stomatologów odmówiło leczenia kanałowego, twierdząc że taki ząb nie nadaje się do leczenia, z uwagi przede wszystkim na trudności w szczelnej odbudowie. Zaproponowali ekstrakcję, ale z racji tego że chciałem się jeszcze dopytać o możliwość odbudowy odmówiłem. W związku z tym ząb jest prowizorycznie tylko zamknięty fleczerem. Stan korzenia na zdjęciu pantomograficznym nie wyglądał źle.

Moje pytanie jest takie, czy ząb "7" który nie ma praktycznie ściany od strony dziąsła nadaje się jeszcze do naprawy? I czy jest stomatolog we Wrocławiu, który by takiego zadania mógł się podjąć?

Zawołam @SkrytyZolw, bo widzę że ma pojęcie o temacie.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Trafiłeś do uczciwych dentystów i polecam ich posłuchać i usunąć. Sam miałem dwa takie zęby, usunąłem i to była dobra decyzja. Da się to odbudować ale wydasz na to majątek a później jeszcze będziesz ciągle dokładał do poprawiania tego, sama dentystka mi tak poradziła i patrząc po rodzinie którzy za wszelką cenę w podobnej sytuacji leczyli miała rację. Ja mam spokój a oni majątek wydają na ciągłe poprawki,