Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie Jeśli jesteś młodzianem w wieku 15-20 i myślisz o IT to ni rób tego. I wcale nie chodzi mi o pieniądze czy pierwszą pracę. Na 99% w wieku 30+ zrozumiesz że twoja praca jest gówno warta i nikomu nie jest potrzebna.


Będziesz klepał kolejne ficzery które niczego nie robią i które nie są tak naprawdę nikomu potrzebne.


Wybierz zawód który jest przydatny społecznie np. #medycyna. Jeśli tego nie zrobisz to za 10-15 lat przypomnisz sobie ten post i będziesz żałował że nie posłuchałe


@uzytkownik_wykop_pl:
@uzytkownik_wykop_pl: to prawda, ja mam 30 lat i mam potężne wyrzuty sumienia

Robol typu stolarz pracuje za 5k netto i tworzy jakieś krzesłka, biureczka i co? Mimo #!$%@? stawki jest zadowolony z życia i spełniony! Widzi klienta, któremu jego wytwór, meble, służą się i podobają. Ba, przychodzi weekend z rodziną i normalnie może powiedzieć o pracy

A programista? Wytłumacz babci lub cioci co robisz w pracy. Nie zrozumie. Ja wielokrotnie słyszalem od babci i cioć, że z tego co mówie to brzmi jakbym nic wartościowiego i ona nie rozumie czemu ktoś chce mi płacić kilkadziesiąt tysięcy za klikanie w komputer
  • 13
@barber-barberski: O widzę, że Ty z tych co nie rozumieją różnicy między przychodem a dochodem. 60k to jest cena dla klienta. W tej cenie jest materiał i zużycie parku maszynowego. Poza tym mało który stolarz ma pełny warsztat u siebie. Wielu zleca wykonanie pewnych bardziej skomplikowanych rzeczy jak fornirowane specjalistycznym zakładom, więc muszą za to zapłacić.
@barber-barberski: "Stolarz" to zawód. Powiedzenie że ktoś jest stolarzem nie implikuje własnej działalności ani tym bardziej własnego zakładu. Wg wynagrodzenia.pl mediana zarobków stolarzy to 5k. :P
A mediana zarobków osób na JDG to 4800 zł brutto PLN (dane za 2022, teraz pewnie troszkę więcej, ale kokosów i tak nie ma).
Generalnie na JDG średnio zarabia się mniej niż na UoP.