Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego skrajnego, bez krytycznego poświęcenia Polaków bycia za ukraińcami..

Skrajny katolicyzm, skrajna lewica, skrajny nacjonalizm, skrajny socjalizm raczej robi więcej zła niż dobra..

(Dowcip) Lepiej być zrównoważonym.. (pomiędzy) jeść sopocką i zagryzać sałatą.

¯_(ツ)_/¯

#ukraina #wojna #rosja
  • 29
@Pokojowa: po pierwsze - śmiech na sali, że mnie wołasz, jak ja tylko polajkowałem komentarz kolesia xD aż tak dupa piecze?
Po drugie - Ukraińcy nie są święci, ale w naszym interesie jest, żeby jak najmocniej dokopali ruskim. Na pewne sprawy należy przymknąć oko i dać im tak duże wsparcie, na ile to możliwe, nawet kosztem niektórych, mniej strategicznych, własnych interesów.
@Pokojowa: Akurat na wykopie (pomijając trolli z obydwu stron) trudno o jakiś zupełny brak krytycyzmu wobec Ukrainy. Po prostu Ukraina jest państwem mniej nieprzyjaznym niż Rosja, przez którą zostali napadnięci i to właściwie tyle, jeśli chodzi o powody sympatii czy pomocy Ukraińcom. Masz z jednej strony państwo skrajnie nam nieprzychylne (i naszym sojusznikom też), z drugiej jest państwo może nie przyjazne, ale też nie otwarcie wrogie i prozachodnie, więc jeśli nawet
  • 0
@Kotouak tylek mnie nie piecze. Wołam bo poprzedniego zawołałem i chce być konsekwentny/ sprawiedliwy. Ale ileż moźna przymykać oko. Niech nie wykorzystują wrażliwości tylko biorą się fo roboty. A i tak jak będą w ue będą osądzeni.
@Pokojowa: wrażliwość to była z mojej strony w 2022. Teraz, jak ostygło (jakkolwiek cynicznie to brzmi), jest czysty pragmatyzm. Jednak, z technicznego punktu widzenia, uważam tak samo, jak wtedy.
Im więcej martwych ruskich, tym większy banan na ryju
  • 0
@Kotouak nie rozumiem cie do końca. Natomiast miras napisał (yurakamisa) że w naszym (ukrańsko polskim) wspólnym interesie (za wszelkie krzywdy) jest pogrążyć ruskich.