Wpis z mikrobloga

Rozwalają mnie teksty o potężnych układach deweloperskich co trzęsą całym krajem i nawet naszczalnik Kaczyński nie dał rady ich rozbić...
Kaczka powiedział rok temu, że przez 8 lat u władzy próbował rozbić potenżny układ deweloperski, ale go POTENŻNY układ zablokował. Ale przy następnej kadencji na pewno by mu się już udało... xD

A co wam miał powiedzieć?

Prawdę, że budżet państwa korzysta na tym jak mieszkania są drogie i dużo się ich sprzedaje, bo wtedy zyski z VAT rosną, a ludzie #!$%@?ą grzecznie na ratkę zamiast robić rewolucje?

Wymyśliliście sobie, ze trzeba smarować, żeby taki program wszedł i to jest jedyna możliwość. Tak jakby inaczej politycy aż się rwali do tego, żeby doprowadzić do zwały na nieruchach i uszczęśliwić wykopka, który liczy na spadki xD Po co mieliby to zrobić? Każdy rząd boi się recesji, która może zacząć się w jakimś sektorze gospodarki i rozszerzać na inne, więc po co im spadki? O tym, że sami mają prywatne nieruchomości już nie ma nawet co mówić. Beton ma się lać, pieniądz krążyć, a ludzie #!$%@?ć na ratkę. KAŻDA władza chce tego samego

80% ludzi ma własne mieszkanie, z pozostałych 20% zdecydowana większość nie kupi za gotówkę i musi brać kredyt. Milionom ludzi zależy, żeby ceny były stabilne albo rosły, a spadki leżą w interesie niewielkiej grupy i tyle

#nieruchomosci #kredythipoteczny
wypopekX - Rozwalają mnie teksty o potężnych układach deweloperskich co trzęsą całym ...

źródło: ALWAYS HAS BEEN

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Kaczka powiedział rok temu, że przez 8 lat u władzy próbował rozbić potenżny układ deweloperski, ale go POTENŻNY układ zablokował. Ale przy następnej kadencji na pewno by mu się już udało... xD


@wypopekX: Kaczyński nie ogarnął że takie PKP nie może oddać na jego słowo działek, a proces inwestycyjny jest trochę bardziej skomplikowany. Tylko nie było czasu na polepszenie procesu inwestycyjnego i mało spektakularne więc zrobili BK2.

Dlatego teraz jestem tak
  • Odpowiedz
@wypopekX @lagopus: jak słuchałem Kaczyńskiego to on powiedział tak zaraz po przegranych wyborach. Staraliśmy się wybudować rocznie 300k mieszkań, nie udało się. [Tutaj było jakieś zdanie sugerujące, że to przez to ludzie młodzi poszli głosować na opozycje bo nie wybudowaliśmy tych mieszkań]. Dlatego sądzę, że PIS zrozumiał, że przeholował z BK2%. Pomimo tego grają dobrą minę do złej gry.
  • Odpowiedz
@wypopekX:

każda władza też chce byś wybrana na następną kadencję. Oby się KO nie zdziwiła jak ich Zbyszek Ziobro będzie przesłuchiwał w komisjach tym razem za 4 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz