Wpis z mikrobloga

@5KYN3T:

Zdjęcia szkolne to temat na osobny wpis :D Często niestety istnieje taki proceder, że jak przychodzi do zrobienia zdjęć klasowych to dyrekcja bierze kogoś z rodziny najczęściej, nawet nie zawodowca, byleby tylko później podzielić się kasą. Nie wiem czy takie zjawisko występuje w obecnych czasach ale jeszcze parę lat temu było bardzo częste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skończyłem szkołę nieco więcej niż kilka lat temu, ale
@not_me a po co mam wycinać w gimpie siebie za pomocą różdżki, która działa tak sobie?

iOS sam rozpoznaje człowieka na podstawie głębi ostrości i go wycina idealnie.

I się pomyliłem, nie na iMessage, bo zmniejsza jakość, tylko na meila, bo iOS nie potrafi wyciętego fragmentu zdjęcia zapisać jako nowe zdjęcie, jest tylko opcja do kopiowania i wklejania.

Nawiązując do innych, to już jeden się zesral, bo napisałem o iOS xD
#!$%@?
@GrafikaUltraHaDe: Ostatnio zdjęcia do paszportu robiłem w foto budce na dworcu, na monitorze wyświetlało jak mam wykadrować twarz. Procedura z wydrukiem trwała kilka minut i kosztowała 10eur.
Odpalam tryb portretowy, ustawiam się na szarej ścianie, uważam tylko, żeby oświetlenie twarzy było równomierne i cyk napstrykane 30 zdjęć.


Wybieram najładniejsze, wycinam siebie i wklejam do iMessage i wysyłam komuś z rodziny. Klikam na te zdjęcie i zapisuję do galerii.


Potem do chmury, pobieram na PC, odpalam gimpa i robię retusz.


Następnie na pendrive i do fotografa, żeby mi to skadrował i wydrukował w odpowiednim rozmiarze.


@GrafikaUltraHaDe: bardzo dużo #!$%@?