Wpis z mikrobloga

Dostałem powiadomienie, że proces produkcyjny zamówionej przeze mnie ciężarówki zacznie się w maju, i prawdopodobnie 3-4 miesiące i będzie gotowa do odbioru :)

W międzyczasie dokańczam uzyskiwać stosowne pozwolenia, aby moja obecna firma mogła rozszerzyć działalność o gałąź transportową.

Zrobiłem sobie porównanie z moim daily, to nie ma co porównywać, tir to jest jednak moc: 370 vs 60 KM, 1900 vs 95 Nm, 6 vs 3 cylindry, 13 vs 1 L. Jedyne w czym Ułan będzie wygrywał z Behemotem to prędkość - na tempomacie prędkości do 120 vs ogranicznik na konia 85 km/h.

#transport #scania #zycietruckera #bekaztransa #firma #biznes #samochody #ciezarowki #fabia #chwalesie
  • 38
@JudzinStouner: Ja mam customowe zamówienie z odpowiednimi dodatkami, odpowiednimi zbiornikami paliwa, adblue, itd., a nie biorę auta z placu. Poza tym na placu jednym ani drugim nie było tej kabiny co ja chciałem z tym silnikiem co ja chciałem.
@JudzinStouner: Mam taką nadzieję, że będzie szybciej. Skoda, Scania jeden koncern. Może to tak zabezpieczająco powiedzieli 3-4 miesiące, a będzie szybciej. Skodę zamówiłem w styczniu, miałem odebrać w ostatnim kwartale roku, a finalnie była do odebrania już z końcem maja.

To fajnie, że długo siedzisz w transporcie. Ja biorę tego 1 tira tylko po to by raz na jakiś czas samemu pojeździć, bo to moja pasja.
@jonasz787: Jeszcze w marcu typ mówił przed podpisaniem umowy, że może się uda w 2 miesiące od podpisania, więc to by było zbieżne z tym co Ty mówisz. Pożyjemy zobaczymy, aż tak super mi się nie śpieszy, bo wszystkie papiery i tak będę mieć domknięte z początkiem maja, więc za szybko też niedobrze.

@jonasz787 Za bezszkodową jazdę przez pełen rok kalendarzowy bonus od kilkuset do nawet 2000 zł netto zależnie od
@Adamfabiarz: W sumie po co CI taka ciężarówka? W jej cenie miałbyś SPOKOJNIE kilka Fabii, wszystkie na gaz, ładunek podzielisz i w sumie może wyjść taniej nawet... Tak wiem, że tu potrzebuejsz kierowców, ale wystarczy jeden i jedziecie we dwóch 100 km jednym autem, potem wracasz hulajnogą elektryczna do kolejnej Skodziny i tak kilka razy, #!$%@? że będziesz trase robił kilkarazy dłużej, ale jak tanio!
Wymiana oleju co 45k - 50k km. Olej to będzie olej zgodny z normami producenta + 2 butelki x 500 ml Motor Protect (molibden organiczny) od Liqui Moly

Jeszcze nie wiem jaki płyn hamulcowy, na pewno zrobię tak by było dobrze.


@Adamfabiarz: Zmarłem
Jak już robisz zarzutkę to chociaż zrób przedtem jakikolwiek research.
lofix - >Wymiana oleju co 45k - 50k km. Olej to będzie olej zgodny z normami producen...

źródło: spilling-spits

Pobierz
@lofix: Ja żadnych zarzutek nie zrobiłem. A research zrobiony. Wymiana oleju co 45k - 50k w 13-litrowym silniku ciężarowym będzie optymalna.

A o płynie hamulcowym nie pisałem ja. Co do płynu hamulcowego to myślę, że nie będzie potrzeby, bo tam jest pneumatyka, no ale jeszcze nie zbadałem tematu, więc się nie wypowiem.
@lofix: No i co w tym podkreślonym zdaniu niezrozumiałe - jeszcze nie wiem i zrobię tak by było dobrze, czyli po tym jak sobie przypomniałem, że pneumatyczne hamulce, to raczej nie będzie trzeba wymieniać płynu hamulcowego.

@lofix Przebiegi 45k - 50k km będzie robiło w 4,5 - 6 miesięcy. Ten interwał obsługi Scanii co 90k km, to można sobie o kant dupy potłuc. To tak jak interwały osobówek VAG (a Scania