Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisałem o tym, że wystartowała #finalfactory
Pograłem dzisiaj trochę i widzę już pierwszy problem, który powoduje brak wyzwania, którym były badania i rozwój w #factorio
Otóż tutaj rozwój nauki polega na tym, że na początku stawiasz linkę do produkcji minerów oraz botów naukowych, które "czerpią" wiedzę z wydobywania asteroidy i to wszystko. Można sobie zrobić parę razy AFK i jak jest się na trybie pacyfistycznym to praktycznie można zrobić całe drzewko już na tym etapie :/
Oczywiście trudnością i wyzwaniem gry jest samo budowanie bazy, bo nie ma zwykłych beltów tylko statki transportujące materiały w prostej linii. Trzeba podłączać rozpraszacze ciepła, solary, pilnować "wagi" pojedynczych fabryk itd. Co nie zmienia faktu, że oczekiwałbym większego wyzwania.
Dlatego teraz chyba wystartuję od nowa i włączę tryb harkorowy w którym trudniej zdobywa się punkty nauki i wrogowie atakują ponoć hardo.
Ja np. zawsze grałem w Factorio bez ataku biterów bo zawsze wolałem sobie spokojnie budować bazę bo przy wyższych lvl było co robić przy rozwijaniu nauki a tutaj jak widać nuda. Szkoda trochę bo to mnie zawsze kręciło w takich grach.
No, ale oczywiście daję szansę, gram dalej i zobaczymy co czas przyniesie.
ps. wiadomo, że to mega wczesny EA, ale jak widać sam rdzeń mechaniki według mnie kuleje.
#gry
acidd - Wczoraj pisałem o tym, że wystartowała #finalfactory
Pograłem dzisiaj trochę ...

źródło: 20240410183050_1

Pobierz
  • 24
@acidd: Juz Cie nienawidze :PPP

Powiez cos wiecej bo nie slyszalem o tym tytule.

Factorio to byl sztos. Tez zawsze gralem bez robali bo cenie sobie spokoj :PP Dla mnie najciekawsze bylo dostarczanie eliksirow potrzebnych do rozwoju. Bylo ich coraz wiecej roznych typow a coraz mniej mniejsca na tasmociagi :PP I trza bylo coraz wiecej kombinowac :)
Ile razy ja zaczynalem od nowa to nie policze :P Zawsze - z kazdym
  • 1
Juz Cie nienawidze :PPP


@gorzki99: ( ͡° ͜ʖ ͡°) do usług

Powiez cos wiecej bo nie slyszalem o tym tytule.


No właśnie na razie to nie mogę za dużo napisać bo mam może ze 3 godziny grania? Generalnie budujesz bazę w kosmosie i wydobywasz materiały :P

Factorio to byl sztos.


@gorzki99: wiadomka, wyznaczyło wzorzec takich gier :)

captain of industry


@gorzki99: grałem grałem :)
Generalnie budujesz bazę w kosmosie i wydobywasz materiały :P


@acidd: No i kurla przekonal... zaraz sprawdzam czy jest na steam :P

Edit: jest - ale nie zacheca za bardzo - za duzo w "trailerze" tam napierdzielania sie :P No chyba ze da sie odpalic "peace mode" gdzie nie trza sie napierdzielac :P
  • 0
ok, faktycznie zwiększenie poziomu trudności zrobiło grę przyjemniejszą
- nie ma też tutoriala więc od początku można robić po swojemu
- z ciekawych rzeczy: od początku można używać ctrl+c + ctrl+v do przebudowywania bazy
- pomimo tego, że wrogowie mieli atakować to na razie mam spokój, ale jak wyoglądałem na jakiś filmiku częstotliwość ataków zależy od stopnia skomplikowania bazy, być może jak przekroczę jakiś próg to zaczną się regularne ataki
  • 0
Edit: jest - ale nie zacheca za bardzo - za duzo w "trailerze" tam napierdzielania sie :P No chyba ze da sie odpalic "peace mode" gdzie nie trza sie napierdzielac :P


@gorzki99: jest taki tryb, jest też customowy gdzie możesz sobie ustawić bogactwo zasobów, częstotliwość ataku itd.
wiesz - zawsze możesz kupić i zwrócić przed 2h ¯\(ツ)/¯ tutoriala można ogarnąć w miarę szybko to poznasz podstawy i zobaczysz czy ci siądzie.
have fun! :D


@acidd: Poki co to "have cofused" :PP Jakie to jest nieintuicyjne to glowa mala :PPP
Ale lubie zagwozdki :P wiec poki co rozkimam jak zrobic research points :PP
@acidd: OK miras. To jest tak #!$%@? (prepraszam) nieintuicyjne ze pomimo iz w dziesiatki gier podobnego pokroju gralem to tutaj nie ogarnalem. Gra ma potencjal ale no nie robym sobie jaj :P

Jak masz czas i chec to moze pomozesz? :PP
  • 0
Jak masz czas i chec to moze pomozesz? :PP


@gorzki99: oczywiście :)
- jakby co to masz to w tutorialu przeca, tylko daj na tutka: "Hand Hold" i faktycznie poprowadzi za rękę, przecież tam są nawet filmiki krótkie z budowania itd. Sprawdź sobie może jeszcze raz
- punkty masz z bicia obcych (ale mało) a najwięcej dają sondy "Asteroid Research", które skanują planetoidę i robią właśnie RP
@gorzki99: Captain of industry można polecić z czystym sumieniem. Poziom skomplikowania jest dość wysoki co daje satysfakcję. Gra co prawda ma pewien problem w późniejszym etapie. Polega na tym, że jak w pewnym momencie przerwie się gdzieś łańcuch dostaw (czego od razu nie widać) to nagle wszystko pada i to na raz. Trudno z tego wybrnąć bo wszystkiego nagle brakuje. Ale z drugiej strony powstaje chyba niezamierzone wyzwanie. Może to już
  • 0
Ok - widać że może zaczekać


@FrostlyMostly: tak, na spokojnie - czuję, że jak trochę więcej pogram to szybko skończy mi się cokolwiek do roboty. Jest spoko, ale jeszcze bez szału. Jednak trzeba czymś zapchać dziurę przed dodatkiem do Factorio :P
- jakby co to masz to w tutorialu przeca,


@acidd: No wlasnie... Tutorial :) Jescze jakbym go przeszedl :)
Ale spoko - dzis w robocie nudy to se zobaczylem gameplay i juz wiem co i jak :) (i zobaczylem pierwszy odcinek fallouta na amazonie:DD)
Zaraz odpalam nowa gre :)