Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisałem o tym, że wystartowała #finalfactory
Pograłem dzisiaj trochę i widzę już pierwszy problem, który powoduje brak wyzwania, którym były badania i rozwój w #factorio
Otóż tutaj rozwój nauki polega na tym, że na początku stawiasz linkę do produkcji minerów oraz botów naukowych, które "czerpią" wiedzę z wydobywania asteroidy i to wszystko. Można sobie zrobić parę razy AFK i jak jest się na trybie pacyfistycznym to praktycznie można zrobić całe drzewko już na tym etapie :/
Oczywiście trudnością i wyzwaniem gry jest samo budowanie bazy, bo nie ma zwykłych beltów tylko statki transportujące materiały w prostej linii. Trzeba podłączać rozpraszacze ciepła, solary, pilnować "wagi" pojedynczych fabryk itd. Co nie zmienia faktu, że oczekiwałbym większego wyzwania.
Dlatego teraz chyba wystartuję od nowa i włączę tryb harkorowy w którym trudniej zdobywa się punkty nauki i wrogowie atakują ponoć hardo.
Ja np. zawsze grałem w Factorio bez ataku biterów bo zawsze wolałem sobie spokojnie budować bazę bo przy wyższych lvl było co robić przy rozwijaniu nauki a tutaj jak widać nuda. Szkoda trochę bo to mnie zawsze kręciło w takich grach.
No, ale oczywiście daję szansę, gram dalej i zobaczymy co czas przyniesie.
ps. wiadomo, że to mega wczesny EA, ale jak widać sam rdzeń mechaniki według mnie kuleje.
#gry
acidd - Wczoraj pisałem o tym, że wystartowała #finalfactory
Pograłem dzisiaj trochę ...

źródło: 20240410183050_1

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@acidd: No i juz pochytane co i jak:DD Nie potrafie jednak rozgryzc o co chodzi z tym station core. Bylo w tutorialu ela nie mam pojecia o co tam chodzilo :D

Jak doloze jakies budynki albo "pas transmisyjny" to czasem na calosci migaja na czerwono zebatki. W tutorialu wystarczylo dolozyc kawalek "rury" i kwadratowa strukture (station core) i ok.
Do mojej budowli dokladam a zebatki nie znikaja... Moze trza wiecej dolozyc...
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: jeśli masz dołączony station core i migają ci zębatki to znak, że trzeba coś usunąć. Generalnie można mieć tylko jeden rdzeń podłączony do segmentu. Trzeba budować wtedy nowy segment a materiały pomiędzy nimi przesyłać statkami.
jak klikniesz na ten rdzeń to tam masz poziom stabilności i zapotrzebowanie na energię

BTW o ile dobrze rozumiem to jak budowla ma ciaglosc to nie ma znaczenia gdzie na przyklad umieszcze panele sloneczne?


@
  • Odpowiedz
Generalnie można mieć tylko jeden rdzeń podłączony do segmentu. Trzeba budować wtedy nowy segment a materiały pomiędzy nimi przesyłać statkami.


@acidd: No i to jest wiedza ktorej potrzebowalem :) Dzieki miras :)

No to troche lipa... Trza bedzie zmienic strategie :)
  • Odpowiedz