Wpis z mikrobloga

W jakim standardzie mordo. I jakiej klasy chcesz AGD. IMO cięzko. Sam bo robiłem taki manerw 2 lata temu na 64m i ledwo sie w 180k zmiesciłem przy refubrishu mebli z starej chaty + dołożeniu nowych z ikejki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Thunderball Bez cudów na kiju, zwykłe meble ale nie z Ikei, sprzęt AGD raczej z tych standardowych, nie Miele. Jak 2 lata temu Tobie nie starczyło, to teraz 250k może być mało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wondziu super odpowiedź „bez cudów”, „zwykłe meble” i „sprzęt AGD raczej z tych standardowych” zupełnie nic nie mówi. Dla jednego to będą koszty rzędu 3k za metr,
dla innego 5k, a jeszcze inny się zmieści w 2000, bo połowę rzeczy zrobi sam.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@PanKapibara nie zrobię nic sam, bo mam lewe ręce do jakiejkolwiek budowlanki, więc wszystkie tematy musiałbym zlecić majstrowi lub ekipie. Padło pytanie o sprzęty, więc odpowiedziałem. Próbuje oszacować pi razy drzwi jakie to mogłyby być koszta, jakbym miał wybrane płytki i panele to bym podał więcej szczegółów
  • Odpowiedz
@Wondziu u mnie wyszło ponad 4.5k za metr z AGD, ale bez RTV i wyposażenia. Warszawa, co ma znaczenie dla cen robocizny. Dla skali - podłogi drewniane, lodówka trochę ponad 6k, zmywarka 3.5k, prysznic walk-in 4.5k, armatura Grohe, klima w trzech pokojach. Na pewno dałoby się zrobić to sporo taniej, ale poniżej 3k w Warszawie imo trudno zejść, jeśli masz dwie lewe ręce (ja też mam xD) i nie chcesz dziadostwa.
  • Odpowiedz
ja mam mix agd samsunga i boscha series 4. jedyną fanaberią jest parkiet a nie panele bo parter i całe życie stopą po drewnianym chodziłem. meble, szafy, stoliki, sofy, łożka, materace, zasłony, karnisze, wieszaki na kurtki itp - wszystko ikea. wanna, umywalki i toaleta roca, baterie grohe podstawowy model. drzwi porta, nic fancy. dużo robiłem sam bo excel morderca bez serca. ceny dziś to jakaś abstrakcja - głupi worek kleju 22.5kg do
  • Odpowiedz
@Wondziu: 150 to tak mocno ma granicy, z zastrzeżeniem, że raczej szukasz rzeczy w tym budżecie, a nie wybierasz co chcesz. 200k już sensownie, ale i tak rozwiązania raczej budżetowe
  • Odpowiedz
@Wondziu: jak liczyłem sobie dla metrażu 60m2, to taka wersja minimum na wejście do mieszkania (łazienka + kuchnia + panele + klima + rolety) wyszło mi ok 120k. A to dopiero połowa drogi...
  • Odpowiedz
Musiz liczyć te 8k na reke dla majstra za 160h roboty miesiecznie czyli 50zl/h. Nie daj sie tylko wyrolowac i nie plac 100zl/h. Jak zawola taka stawke to go wybrechtaj.


@Saddam_Husajn: to jest w sumie dobra rada, bo niektórzy lecą już stawkami ponad 100/h
  • Odpowiedz
@ksiak: Budowlancy szukali frajerow. I najgorsze jest to ze frajerow w boomie bylo tak wielu ze stawki 100zl/h przestaly ludzi dziwic. To jest abstrakcja by alkoholicy bez matur zarabiali tyle co programisci. Srednia krajowa czyli te 8k to i tak za duzo ile powinni ci podludzie zarabiac. Powinni #!$%@? za minimalna + 2k na papierosy i alkohol.
  • Odpowiedz