Wpis z mikrobloga

byśmy nie wyrzucali oddzielnie zakrętki z resztą butelki


@MokryMarek: co jest w ogóle złego w wyrzucaniu osobno butelek, a osobno zakrętek? Zawsze zbieram wszystkie zakrętki do osobnego wora i myślałam, że tak jest wygodniej i bardziej eko (+ można je oddać na jakieś zbiórki), a teraz się okazuje że jednak nie xd
jak dowiedziałem się że to celowy zabieg mający zwiększyć statystykę byśmy nie wyrzucali oddzielnie zakrętki z resztą butelki, tak teraz zawsze wyrzucam na przekór oddzielnie


@MokryMarek: dokładnie to samo robie, a całe zycie razem skręcałem
Warto jednak przejrzeć ten wątek żeby poznać argumenty drugiej strony:


@Marmite: coś jak różnica między biurem a produkcją XD

@Meregle: jeszcze się nie zdarzyło abym nie musiał tego gówna urywać (tego plastiku co trzyma nakrętke) bo inaczej albo sobie jeżdżę po twarzy tym gównie, albo polewam się


@NewBlueSky: z ciekawości który stopień upośledzenia?
@Meregle:
Jest bardziej ekologiczna bo 1% mniej plastiku na to zużyto? Sorrrrrrry #!$%@? bardziej 0,3%.
Wiesz baranie co by było eko? Nakaz używania szklanych butelek, a jak ktoś chce koniecznie plastik to #!$%@? podatek by była min 50% droższa od szkła. To jest realne eko a nie udawany green pod takich jeleni jak ty. Jak #!$%@? papierowe Słomki które daje się w plastiku …. No ale słomka papier z wkładem plastikowym.
@Meregle: Niedawno pierwszy raz zdarzyło mi się trafić na butelkę z taką nakrętką i jestem w szoku, że na wykopie ludzie się na to tak wściekają, chyba nie mają innych problemów albo są tak sfrustrowani, że nie mają gdzie tej złości wylać, więc wylewają na kawałek plastiku i Unię Europejską xD Mnie się to rozwiązanie podoba.