Wpis z mikrobloga

Plusujcie jedyne ugrupowanie parlamentarne w sejmie, które zapowiedziało, że będzie głosować przeciwko BK 0%.

Mam niezły dysonans poznawczy - pamiętam jak jeszcze parę lat temu wyzywałem ich od komuchów (jak się pisze "postkomunizm? "razem" hehehe), ale ostatnie lata życia w tym #!$%@?łku będącym El Dorado dla flipperów, januszeksów, deweloperów i innych pasożytów sprawiło, że doceniłem politykę Potężnego Duńczyka i jego kolegów.

#nieruchomosci #sejm #polityka
Maurelius - Plusujcie jedyne ugrupowanie parlamentarne w sejmie, które zapowiedziało,...

źródło: 800px-Razem

Pobierz
  • 72
@zapomnialemhaslo: Mogę kupić dowolną ilość telefonów i fabryki będą je nadal produkować.
Mogę kupić tylko ograniczoną liczbę nieruchomości w Warszawie i nikt nowych nie zrobi bo działek jest skończona liczba, a część nie jest zbyt atrakcyjna do mieszkania bo daleko/brzydko/głośno itp.

Nieruchomości nie są w stanie działać według praw popytu i podaży w procesie samoregulacji rynku w zadowalający sposób bo nie da się zwiększać podaży w nieskończoność, a każda nieruchomość jest
kiedyś wyzywałeś od komuchów, teraz sam stałeś się komuchem któremu wolny rynek nie w smak


@zapomnialemhaslo: Mylisz cele ze środkiem. Jeśli wolny rynek nie wszędzie się sprawdza, to nie ma powodu, aby wszędzie go forsować dla zasady. Co właściwie jako społeczeństwo zyskujemy z tego faktu, że ktoś skupi dziury w ziemi, przetrzyma kilka lat i odsprzeda drożej? Dlaczego nie mielibyśmy się temu przeciwstawić? Bo bozia wolnego rynku się obrazi?

Poza tym