Wpis z mikrobloga

Plusujcie jedyne ugrupowanie parlamentarne w sejmie, które zapowiedziało, że będzie głosować przeciwko BK 0%.

Mam niezły dysonans poznawczy - pamiętam jak jeszcze parę lat temu wyzywałem ich od komuchów (jak się pisze "postkomunizm? "razem" hehehe), ale ostatnie lata życia w tym #!$%@?łku będącym El Dorado dla flipperów, januszeksów, deweloperów i innych pasożytów sprawiło, że doceniłem politykę Potężnego Duńczyka i jego kolegów.

#nieruchomosci #sejm #polityka
Maurelius - Plusujcie jedyne ugrupowanie parlamentarne w sejmie, które zapowiedziało,...

źródło: 800px-Razem

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
@Maurelius:
Razemki i Konfederacja to jedyni którzy zagłosuja przeciw xD
Jednych i drugich nie trawię, ehhh, w sumie teraz żadnej partii nie trawię, who cares ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 27
@zapomnialemhaslo: najgłupsze #!$%@?, Razem to właśnie jedyna partia, której zależy na tym, żeby wolny rynek był naprawdę wolny dla każdego, a nie tylko dla grubasów kupujących mieszkania hurtem w myśl "prywatyzacja zysków, uspołecznianie strat"
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: ale mi podniosłeś ciśnienie. Udany trol! :D

A tak na wypadek gdybyś tak na serio to pisał: dopłaty do czegokolwiek z budżetu państwa to dokładna odwrotność wolnego rynku. Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia!
  • Odpowiedz
  • 271
@zapomnialemhaslo: no oczywiście, że tak - jakby ktoś tak robił z lekami czy jedzeniem to też byś popierał? XD jedno mieszkanie dla gospodarstwa domowego to absolutne minimum egzystencjalne, na którym powinien być surowy zakaz spekulacji i inwestycji, od inwestowania są fundusze, giełda i firmy
  • Odpowiedz
no oczywiście, że tak - jakby ktoś tak robił z lekami czy jedzeniem to też byś popierał? XD


@Maurelius: Wykopki gdyby mogły to sprywatyzowałyby wodociągi czy sieć przesyłową prądu/gazu/ciepła a potem się dziwiły że ceny #!$%@?ło w kosmos. Jak ci się nie podoba to zbuduj sobie swoją własną drogę komuchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 35
@zapomnialemhaslo: Mogę kupić dowolną ilość telefonów i fabryki będą je nadal produkować.
Mogę kupić tylko ograniczoną liczbę nieruchomości w Warszawie i nikt nowych nie zrobi bo działek jest skończona liczba, a część nie jest zbyt atrakcyjna do mieszkania bo daleko/brzydko/głośno itp.

Nieruchomości nie są w stanie działać według praw popytu i podaży w procesie samoregulacji rynku w zadowalający sposób bo nie da się zwiększać podaży w nieskończoność, a każda nieruchomość jest
  • Odpowiedz
kiedyś wyzywałeś od komuchów, teraz sam stałeś się komuchem któremu wolny rynek nie w smak


@zapomnialemhaslo: Mylisz cele ze środkiem. Jeśli wolny rynek nie wszędzie się sprawdza, to nie ma powodu, aby wszędzie go forsować dla zasady. Co właściwie jako społeczeństwo zyskujemy z tego faktu, że ktoś skupi dziury w ziemi, przetrzyma kilka lat i odsprzeda drożej? Dlaczego nie mielibyśmy się temu przeciwstawić? Bo bozia wolnego rynku się obrazi?

Poza tym
  • Odpowiedz
@Maurelius nie podoba mi się podbicie wyniku lewicy jako ogółu ale chyba będę musiał tak zrobić. Trzeba pokazać faka dla Tuska za ten kredyt. Może i mam mieszkanie ale to nie oznacza że nie widzę jaki problem tworzą
  • Odpowiedz
  • 10
@Maurelius: już w poprzednich wyborach głosowałem na razem, szkoda że ta partia nie rozwija się tak szybko jak rozwinęła się trzecia droga. Moje wrażenie jest takie że lewica ich tłumi i wychodzą na tym gorzej niż jakby razem było same (xd)
  • Odpowiedz