Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dostałem trzynastkę. Chciałbym podziękować Panu Kaczyńskiemu za wspieranie osób niepełnosprawnych. Pis podniósł rentę do wysokości minimalnej emerytury. Pis wprowadził trzynastkę. Pis wprowadził czternastkę. Pis podniósł kwotę wolną od podatku do 30k. Pis podniósł zasiłek pielęgnacyjny. Błogosławiony Donald Tusk przez wszystkie lata rządów nie zrobił absolutnie NIC dla osób niepełnosprawnych i rencistów. Możecie krzyczeć i tupać nóżkami, ale takie są fakty.
#renta #renciak #neet #przegrywpo30tce #niepelnosprawni
dziobnij2 - Dzisiaj dostałem trzynastkę. Chciałbym podziękować Panu Kaczyńskiemu za w...

źródło: temp_file9067200229742849264

Pobierz
  • 75
@dziobnij2: fajnie masz, bo kwotę o 3 stówy mniejszą to ja dostałem premii, bo byłem w top 3 najlepszych pracowników względem czteroletniej oceny parametrycznej. 4 lata #!$%@?, a koleżka od tak cyk xD dobrze, że mam jeszcze dodatki z grantów, bo byś typie na tym #neet targał większy hajs ode mnie xD
a jesteś naprawdę niepełnosprawny czy masz jakąś depresję albo inne ściemy?


@shoko_asahara: No tak, bo jedyna niepełnosprawność, jaką jest w stanie uznać bydlak, jest wtedy, jak ktoś nie ma kończyn xD
@Avatactra: Nie no wiadomo, nie ma leniwych ludzi, przegrywy nie nadużywają dobroci innych. To niemożliwe, żeby ktoś np wyłudził rentę na chorobe psychiczną. Bo przecież psychiatra któremu płacisz 300zł za 15minut rozmowy na pewno nie wystawi Ci takiej diagnozy jak chcesz, żaden, ani jeden.

Ps ludzie bez konczyn akurat prawie zawsze pracują.
no wiadomo, nie ma leniwych ludzi


@Nowekonto1238: No nie ma, bo nie ma czegoś takiego jak "lenistwo". Odczuwanie niechęci wobec wysiłku, do którego chcesz zmusić cierpiących, zawsze jest skutkiem słabego samopoczucia. Gdyby ktoś się czuł tak jak np. ty, to też by się tak wyrywał jak ty, tylko wiesz - nie miałaś wpływu na to, że tak się u podstaw czujesz, więc tym bardziej twoje ataki na kogoś, kto czuje się
@Avatactra: Nie masz pojęcia jak się czuje.

Każdy człowiek ma problemy i to przeważnie znacznie większe niż 175cm czy za mały obwód nadgarstka.

Ludzie tracą dzieci, chorują, mają problemy rodzinne, problemy finansowe, teraz praktycznie każdy zyje w dużym stresie. Myślisz że rodzice którzy przez cały dzień zajmują się domem nie są zmęczeni budząc się o 6 po przerywanym co pół godziny płaczem dziecka śnie?

Że ludzie pracujący w fabrykach na czterobrygadówkach
Uśmiechają się nawet jak nienawidzą swojej pracy bo tak należy.


Wypełnianie swoich obowiązków tylko wtedy gdy ma się na to ochotę to właśnie lenistwo.


@Nowekonto1238: Obciążanie się obowiązkami i wypełnianie ich z uśmiechem na ustach w sytuacji, gdy nie odczuwa się szczerej ochoty, by to robić, to jest jakiś masochizm. Jeszcze raz ci mówię, że nie masz racjonalnych argumentów za tym, by wymyślać pojęcia mające znieważyć tych, którzy nie pasują ci
@PiersKurczaka

@dziobnij2: ja nie dostałem nic od nikogo


Nie będę głosować na kogoś, kto robi dobrze niepełnosprawnym, bo ja nie jestem w tej grupie. Jak ktoś chce mój głos, to niech zrobi coś dla mnie. Co mnie obchodzi co robi dla innych. Nie moja broszka.


Analogicznie nie każdy będzie głosował na PO, bo nie jest przedsiębiorcą i ich przywileje nie są w interesie tego wyborcy.
@Avatactra: Nie no jasne. Jak ktoś wraca do domu z pracy i jest zmęczony co jest całkowicie normalne to może powiedzieć "sorry dzieci, dzisiaj obiadu nie będzie. W sumie tak jak wczoraj i przed wczoraj. Na pewno to rozumiecie, nie odczuwam szczerej ochoty Was nakarmic, ide ogladac trudne sprawy"

"W sumie to wstawać do pracy też mi się nie chce, ani opłacać rachunków, może jednak poleżę w lozku" xD

Ludzie mają
@Nowekonto1238: No jak ktoś stworzył obowiązki, to wtedy tak - powinien je wykonywać. Reszty to nie dotyczy.

Natomiast wymaganie wykonywania czynności jak prymitywny robot bez uwzględnienia samopoczucia tego kogoś świadczy oczywiście o byciu mendą.
@Avatactra: no nie bardzo.

Nie przeszkadzało ci, że pielęgniarka która pobiera ci krew w państwowej placówce jest zmęczona. Nie interesowało cię to, że nauczyciele mają problemy osobiste i woleliby być np w domu z chorym dzieckiem niż uczyć cie matematyki. Nie byłeś zmartwiony tym, że gość który budował chodnik po którym chodzisz ma potworne bóle kręgosłupa i bardzo cierpi podczas tej pracy.

Każdego dnia korzystasz z cudzej pracowitości, sumienności i odpowiedzialności.
@Nowekonto1238: Nie ma to jak zrównywanie dolegliwości, które uniemożliwiają działanie jak robot, z dolegliwościami, które jak się okazuje jedynie to utrudniają... Poza tym ani ja, ani nikt inny, kto nie jest mendą, nie wymaga takiego męczennictwa od nikogo (no może z wyjątkiem kogoś, kto wyrywa się do wspomnianego tworzenia obowiązków).
@Avatactra: w większości wypadków jednak nic ci tego nie uniemożliwia, po prostu ci się nie chce. To nie męczeństwo tylko normalne życie i odpowiedzialność.

Skoro każdego dnia korzystasz z cudzej pracy to byłoby logicznie się odwdzięczyć. Tak po ludzku, nie być pasożytem.