Wpis z mikrobloga

#rower #szosa
Mam pytanie odnośnie ustawienia roweru. Kupiłem niedawno używanego Van Rysela edr af 105 I dostałem go na mostku 60mm. Sprzedający dołączył również oryginalny 110mm.
Póki co jeździłem na tym zamontowanym 60mm i wszystko wydaje się spoko, ale czy bez fittingu jestem w stanie powiedzieć na jakim mostku powinienem jeździć? Czy któryś jest teoretycznie lepszy i jeśli na obu będę się czuł dobrze, to powinienem wybrać właśnie ten?
Czytałem, że krótkie mostki mogą powodować, że rower jest niestabilny, ale póki co tego jakoś nie odczułem. Na dłuższym na pewno będę miał bardziej pochyloną pozycję, ale jako że ten rower i tak ma stosunkowo agresywną geometrię mogę założyć, że krótki mostek będzie powodował, że będzie on bardziej podchodził pod endurace będąc tym samym wygodniejszym?
Domyślam się, że nie ma jednej odpowiedzi i pewnie najlepiej byłoby zrobić bikefitting, ale wierzę, że może coś będziecie w stanie doradzić.
Jesli to istotne to jeżdżę na rozmiarze 56 (L) i mam 185 wzrostu (88 przekrok)
  • 6
  • Odpowiedz
@pp93 Przecież przy takim wzroście i tak krótkim mostku to siedzisz na tym rowerze jak na mieszczuchu. Wsadź 110 a jak chcesz jeździć wyprostowany to kup trekinga ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pp93: zmieniaj na dłuższy, będziesz szybszy, to rower wyścigowy, decathlon go przez pomyłkę nazwał "edr - endurance" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja mam 175 cm i jeżdżę na S
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Wilson2231: @Chardkor @MordimerMadderdin zmieniłem na dłuższy i zobaczę jak się będzie jeździło. Najwyżej będę wracał do krótszego. W sumie i tak ten rower po przesiadce z gravela z oponami 40mm jest dla mnie szybki
@Konkol Nie zauważyłem żeby rower się dziwnie zachowywał, raczej wszystko jest dla mnie w normie. Może przy zjazdach byłby trudniejszy do opanowania - nie wiem, bo nie miałem okazji jechać nim więcej niż jakieś 45km/h
  • Odpowiedz