Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje remont salonu, chce właśnie puścić różne kabelki w różnych miejscach i mam pewną fantazję, którą chce zrealizować a nie mam kogo o to zapytać a jednak na #elektroda nie mam odwagi zajrzeć.
Chce zrobić sobie w salonie mini klub, to znaczy że zależy mi na oświetleniu, które będzie dawało efekt bycia w klubie.
Chciałbym dać mnie więcej w 2/3 długości sufitu reflektory które będą świeciły na ścianę jak w tej aukcji : https://share.temu.com/CJ4Ft8oYlzA
Chce również dać podświetlenie tuż przed ścianą w formie listwy led cob oraz dwa stroboskopy i 3 reflektory RGB oraz projektor.
Jak połączyć to w jeden moduł aby reagowało na światła, podobnie jak takie teledyski w winampie, w które mogłem wpatrywać się godzinami jako dziecko?
#elektronika #diy #remontujzwykopem #led #oswietlenie
  • 8
@Psychololek: Jeśli chcesz mieć coś takiego zrobione w taki sposób, jak naprawdę robi się to w klubach i przy oświetleniu scenicznym, to zainteresuj się sterownikami DMX - to cyfrowy protokół komunikacji pomiędzy różnymi elementami oświetlenia. Czyli okablowanie to zasilanie + magistrala danych. Przynajmniej to był standard jakieś naście lat temu, kiedy tym się interesowałem. :) Popytaj też pod tagiem #dj. Chociaż patrząc na to co podlinkowałeś, to jednak celujesz w
@selenita66: zgaduje, że sterownik DMX to coś co obsługuje się analogowo - muszę poświęcać temu uwagę, a zależy mi aby efekty świetne dostosowywały się - nie w jakiś mega profesjonalny sposób- do grającej muzyki,
@JestemKaspi @jmuhha Te rozwiązanie totalnie przekracza mój budżet
@Psychololek co takiego. Ale uważaj też zeby nie przesadzić ze światłami. Zbyt duza ilosc kolorowego swiatla moze mocno rozjasnic cale pomieszczenie.
Zorientuj się też w źródłach światła, którymi sterujesz aplikacją. Są to różnego rodzaju żarówki ledowe i lampki, ktore po wkreceniu do zwyklych opraw mogą swiecic swiatlem bialym cieplym lub zimnym oraz kazdym innym kolorem - sterujesz telefonem. Możesz zamienić zwykle zarowki w swoim domu na takie właśnie, pogrupować je w zespoły