Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zastanawiam się, jaki jest najbardziej odpowiedni moment na kredyt hipoteczny i zakup mieszkania?



Trochę o mnie: Singiel, 26 lat, UOP na czas nieokreślony, 5k netto (z prognozą wzrostową). Pracuję w IT jako Junior QA. Mieszkam w niedużej miejscowości około 30k mieszkańców, pracuję zdalnie - nie zapowiada się, żebym zmieniał miejsce zamieszkania. Zero zobowiązań finansowych, mieszkam aktualnie u rodziców. Jednak nie mam również na wkład własny, jednak z tego co się dowiedziałem wkład własny nie jest wymagany w nowym programie. Posiadam jedynie prywatną poduszkę finansową.



Zastanawiam się czy to nie jest dobra pora na zakup własnego mieszkania z racji wpisywania się w kryteria nowego programu, zapewne przy wzroście wynagrodzenia chciałbym zmienić formę zatrudnienia na B2B i tutaj pewnie moja zdolność by poleciała w dół jak i mógłbym już nie wpisywać się w kryteria programu.



Nie chciałbym się ładować w jakieś duże mieszkanie, raczej coś 35-45 metrów kwadratowych. Nie ukrywam również, że jakaś pomoc rodziców wchodziłaby w grę (remont, pomoc psychiczna w kredycie ( ͡° ͜ʖ ͡°), etc.) 



Po prostu chciałbym pójść na swoje, a z kalkulatorów wynika mi, że sama rata kredytów z nowym programem wynosiłaby mniej niż sam wynajem.



#kredythipoteczny #mieszkanie #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jesteś pewien, że nie będziesz zmieniał miejsca zamieszkania? W branży jest coraz większą tendencja do pracy hybrydowej, niewykluczone, że w pewnym momencie będziesz potrzebował zmienić firmę żeby progresować z zarobkami.
  • Odpowiedz