Wpis z mikrobloga

Czy w podstawówce niechrzczone dzieci są gnębione?


@KwasneJablko: nie.
Skąd zresztą ktokolwiek miałby wiedzieć czy dane dziecko jest ochrzczone czy nie? Rodzice innych dzieci obdzwaniają wszystkie parafie w PL i zagranicą i przekazują tą informacje swoim pociechom?
"słuchaj mały #!$%@?, obdzwoniłem 10352 parafie, twój kolega Staś nie jest ochrzczony w żadnej z nich więc masz go gnębić"?

Srogi absurd.
@KwasneJablko nie słyszałam xD Teraz już co raz więcej dzieci jest nieochrzczonych. Jeszcze 20 lat temu to raczej było bardzo sporadyczne żeby jakieś dziecko nie chodziło na religię w szkole.

Teraz mieszkam na wiosce pod Wrocławiem i robiłam rozeznanie. Sporo dzieci nie chodzi na religię od początku, ale z tych co chodzą to ponad 90% jest wypisanych z religii po komunii XD

Niestety wciąż żyjemy w kraju, gdzie dużo ludzi bierze ślub
@KwasneJablko
Mój syn jest jedynym dzieckiem w klasie, które nie chodzi na religię, i nie przystąpi do komunii. Trzecia klasa

Wszyscy mu zazdroszczą, że nie musi chodzić do kościoła. Ma obiecane, że co prawda nie będzie imprezy na komunię, ale telefon i tak dostanie, więc on sam ma na to #!$%@?, i patrzy na resztę z pogardą :)