Wpis z mikrobloga

Jest jakiś kraj w którym mogę pójść na studia nie mając matury? Tak mi się życie potoczyło że nie poszedłem do szkoly średniej, teraz jak jest trochę lepiej chciałbym poszerzyć swoją wiedzę, ale nie bardzo mi się uśmiecha marnowanie 4 lat na skończenie liceum - tym bardziej, że z przedmiotu który chcę studiować, zakres wiedzy na miarę szkoły średniej zdążyłem do tej pory przyswoić z filmików na youtube i kursów z internetu.

No i teraz pytanie, jest jakaś opcja która z miejsca pozwoliłaby mi na kontynuowanie nauki na bardziej zaawansowanym poziomie? Wiem, że pewnie i to mógłbym ogarnąć z internetu, ale szczerze to chciałbym jednak choć raz w życiu pójść na studia, zobaczyć jak to jest, poznać ludzi "z branży", poczuć tą dumę gdy dostanę do ręki papier potwierdzający, że własnymi siłami udało mi się pokonać wszelkie trudności które stały na drodze...

Jak słyszeliście o jakichś możliwościach które mogłyby być pomocne w mojej sytuacji to dajcie proszę znać, z góry dziękuję za wszelkie informacje :)


#szkola #studia #studbaza #nauka #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 12
  • 0
@kocha_to_poczeka: nie, czemu? Całkiem rozsądną wydałaby mi się sytuacja, w której żeby dostać się na jakąś uczelnię musisz tylko zdać egzamin wstępny, prosty i skuteczny system - masz wiedzę to cię przyjmujemy, niezależnie od tego co robiłeś w przeszłości. Zdziwiłbym się, gdyby się okazało że nigdzie nie ma takiego systemu, nie widzę żadnych wad tego rozwiązania
Całkiem rozsądną wydałaby mi się sytuacja, w której żeby dostać się na jakąś uczelnię musisz tylko zdać egzamin wstępny, prosty i skuteczny system


@Virsky: przecież tym egzaminem wstępnym jest matura, dodatkowe egzaminy to tylko wyłonienie najlepszych jeśli miejsc jest mniej niż chętnych
  • 0
@kocha_to_poczeka: no dobra, ale żeby napisać maturę to z jakiegoś durnego powodu muszę najpierw skończyć 4 lata szkoły, nie mogę do niej sobie podejść tak "po prostu". Dlatego zastanawiam się czy są jakieś miejsca które maturę zastępują własnym egzaminem, bez dodatkowych, bezsensownych kryteriów.
@Virsky no dobra, ale gdyby na przykład było to możliwe, załóżmy, w Hondurasie, to nauczyłbyś się hiszpańskiego i przeprowadził na te kilka lat do Hondurasu? Przecież to absurdalne. Najlepszym, najszybszym i najpewniejszym sposobem jest ten podany przez @kocha_to_poczeka. Cywilizowane państwa zawierają pomiędzy sobą umowy w takim zakresie.
  • 0
@camelinthejungle:

to nauczyłbyś się hiszpańskiego i przeprowadził na te kilka lat do Hondurasu?


Raczej zakładałbym że byłaby opcja studiowania po angielsku, a przeprowadzka na kilka lat do Hondurasu? Czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Virsky: Szkoła średnia i wyższa to kpina. Ucz się z internetu tego czego będziesz potrzebował, dużo lepiej na tym wyjdziesz. Dyplomy można sobie wydrukować, żaden pracodawca tego nie sprawdza.

Szkoła jest tylko dla tych, którzy potrzebują motywacji do nauki, kogoś kto będzie im stał nad głową i upewniał się że naprawdę się uczą a nie #!$%@?ą.
  • 0
@Innovator:

Szkoła jest tylko dla tych, którzy potrzebują motywacji do nauki, kogoś kto będzie im stał nad głową i upewniał się że naprawdę się uczą a nie #!$%@?ą.


Szczerze mówiąc to przy dużej ilości materiału właśnie bardziej takie podejście jest w moim przypadku skuteczniejsze xd