Wpis z mikrobloga

Uwielbiam takie idealizowanie Norwegii i innych krajów skandynawskich, gdzie te prawa to tak naprawdę zamiatanie problemow pod dywan
1) ban na alkohol - masa Norwegów i Szwedów jest jakimiś bimbrownikami czy innymi winiarzami i sobie robią alkohole w domach, a jak nie są lub nie mają możliwości to wsiadają na prom do Polski/Łotwy/Litwy/Estonii/Rosji i kupują alkohol skrzynkami i przewożą w walizkach.
2) ban na prostytucję - tak samo tylko że wsiadają na prom i lecą do ww krajów i tam korzystają. #norwegia #szwecja #dania #emigracja
pieknylowca - Uwielbiam takie idealizowanie Norwegii i innych krajów skandynawskich, ...

źródło: IMG_20240415_145103

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@pieknylowca: Nie sądzisz jednak, że pewne zakazy i ograniczenia wpływają na ogólną liczbę alkoholików i osób korzystających z usług seksualnych? Nie każdemu chce się płynąć promem by się naebać albo pociupać xD
  • Odpowiedz
@pieknylowca: @Iskaryota
Tylko ze spozycie alkoholu jest dopsyc niskie w Norwegi
Średnie spożycie w mg etanolu (estymowane, wliczając nielegalne źrodła)
Kraj, mężczyżni, kobiety
Norway, 25.1, 12.9
Poland, 67.8, 28.4

Czestotliwosc tez jest niska, tylko 1,6% konsumuje alkohol codziennei, w PL to 1,7, a w portugali to 20%

Tak ze ten punkt 1 to mit majacy na celu chyba normalizacja wlasnego spozycia. Tak jak zreszta z mitem o Norweskich samobojcach, ktorych jest
  • Odpowiedz
@pieknylowca: akkurat norweski zakaz prostytucji, tzn można wykonywać prostytucje ale nie kupować, jest wg mnie logiczny i bardzo dobry. Większość kobiet, szczególnie w Norwegii, która wykonuje prostytuuje jest do tego zmuszana. Poczytaj sobie ile w Norwegii jest osób które są ofiarami handlu żywym towarem. Te kobiety nie powinny odpowiadać za to prawnie; a ci mężczyźni natomiast powinni. Szczególnie jak słyszy się, że te kobiety oferują usługi w pokojach gdzie leży wiele
  • Odpowiedz
  • 7
@kaminami: i jadą do krajów które wymieniłem żeby sobie skorzystać. Tutaj kobiety nie są zmuszane, co nie? Ale zapomniałem - dla typowego Norwega taki np Polak czy Łotysz to coś pomiedzy karaluchem a wołem pociągowym
  • Odpowiedz