Wpis z mikrobloga

@biaukowe Panie Kolego ja w swoim kołchozie godziny wpisuję do SAP'a i działa to jakby chciało ale nie może XD Przecież to refundowany psycholog musi być jak ktoś pracuje z ich produktami
  • Odpowiedz
@biaukowe: Widać, że SAPa to ty widziałeś na kursie od hindusa na yt. Bycie konsultantem SAP to jedna z najgorszych opcji pracy w IT. Kasa dobra to fakt, ale pisanie że konsultant SAP to sobie na chillu robi od 9-17 i nara to xD.
  • Odpowiedz
Dlaczego uczycie się programowania skoro po studiach informatycznych możecie zostać konsultantami sap i po 5 latach mieć od 15k w górę na b2b bez poświęcania wieczorów i weekendów na hinduskie tutoriale?


@biaukowe: ale taguj #heheszki :D
  • Odpowiedz
@biaukowe: Model pracy konsultanta SAP który opisałeś.

Po pierwsze najczęściej pracujesz jako zewnętrzny konsultant, którego nie obowiązują normy czasowe tylko wykonanie zadania w terminie który figuruje w kontrakcie, przez co jesteś traktowany jak typowy zasób - masz czas na wykonanie zadania i nikogo nie interesuje ile czasu ci to zajmie. Ma być gotowe i koniec - za to ci płacą.

Po drugie SAP to jest tak złożony system, że nie ma
  • Odpowiedz
@biaukowe: Mam w nosie co jest dobre dla ciebie.

Uczepiłem się twojej tezy że jako konsultant sap na b2b będziesz miał od 15k w górę bez poświęcania wieczorów i weekendów na hinduskie tutoriale co nie jest prawdą bo praca dobrze zarabiającego konsultanta SAP wygląda tak jak opisałem wyżej.

No chyba że chcesz być konsultantem SAP na UoP, który resetuje użytkownikom hasło za 6k brutto, to wtedy faktycznie nie będziesz musiał oglądać
  • Odpowiedz
znajomy 4 lata po studiach ekonomicznych w pracy zdalnej fi/co 8h dziennie wyciąga 14k. wiem co jem.


@biaukowe: Spoko, masz znajomego któremu się pofarciło i ekstrapolujesz jego sukces na całą branżę konsultantów SAP. Dzięki za dyskusję xD Wejdź sobie na polskie forum SAPa i poczytaj wątki to ci się zmieni perspektywa.
  • Odpowiedz
@markaron @bin-bash: co się nie zgadza?


@biaukowe: przy sapie jest ujowa robota, jako student lat kilkanascie temu bralem udzial we wdrazaniu SAPa w jenym z najwiekszych korpo na swiecie, ABAP ssie i generalnie nie jest lekka robota a i trzeba czesto podrozowac, ic pan w uj z taka robota :)
  • Odpowiedz