Wpis z mikrobloga

W domu mam PC i laptopa. Często jest tak, że korzystam z jednego i muszę przełączyć się na drugie urządzenie, więc przepinam 2 kable od monitorów, myszkę i klawiaturę ze stacji dokującej na PC, lub odwrotnie. Jest to irytujące i zastanawiam się, czy coś mogę z tym zrobić. Z tego co czytałem, to rozwiązania są takie:
a) łączenie się poprzez "zdalny pulpit", no ale tu dochodzi input lag
b) użycie przełącznika kvm, tutaj problem jest taki, że one raczej nie obsługują 2 monitorów 144 hz, jakie mam obecnie

Macie jakieś propozycje co mógłbym z tym zrobić?

#komputer #komputery #pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta #laptop #laptopy #pcmasterrace
  • 13
via Android
  • 0
@jmuhha @supra107 jak tak patrzę, to ten garage mouse to ma inne zastosowanie - 1 monitor podłączony do Pc, drugi podłączony do laptopa, i myszką mogę kontrolować zarówno jeden, jak i drugi.

No ja potrzebuję coś innego - ja mam 2 monitory i albo one wyświetlać mają obraz z komputera, albo z laptopa
@becvvv: Klawiaturę i myszkę podpiąć przez KVMa, albo użyć czegoś w rodzaju Logitech MX (ja mam, chwalę sobie, ładnie przepina się między urządzeniami).

Co do monitorów, to nie masz w każdym dwóch wejść HDMI? Przecież to jest standard. Kable HDMI możesz mieć wtedy podpięte z obu monitorów do obu źródeł, a potem tylko przepinać to "logicznie". Oczywiście, klikanie po menu monitora nie jest idealnym pomysłem, ale po 10 sekundach szukania w
Klawiaturę i myszkę podpiąć przez KVMa


@cochese: Aż mnie dziw bierze że dopiero trzecia odpowiedź mówi o KVM'ie.

@becvvv To co kolega wyżej ci powiedział. KVM z HDMI i USB. Moja dziewczyna tak pracuje zdalnie z domu. Jeden PC prywatny i laptop podpięte pod jeden monitor. Przełączanie pomiędzy urządzeniami odbywa się poprzez skrót klawiszowy lub przycisk na KVM, ale ona używa tylko skrótu bo KVM'a zawiesiłem jej na tylnej obudowie monitora.
  • 0
@cochese: A co zrobić, gdy włączam tylko pc, a monitory są przestawione w źródło laptopa? Wtedy musiałbym ręcznie przestawić źródło, no bo programowo tego nie zrobię
A co zrobić, gdy włączam tylko pc, a monitory są przestawione w źródło laptopa?


@becvvv: Kurczę, nie jestem pewien :-| Wiem tyle ile wyczytałem przez chwilę w Googlach. Ale skoro oba kable HDMI są podpięte do monitora, to może, powtarzam: może, słucha on komend na obydwu i potrafiłby się tak przestawić? Kurczę, nie wiem. Ja bym sprawdził.
KVM z HDMI i USB


@newerty: Największy problem z KVMami z HDMI jest taki, że znalezienie specyfikacji ile Hz obsługują to jest misja na Marsa normalnie. Np. o tym co podlinkowałeś piszą, że potrafi 60Hz (wow), a w komentarzu jest że komuś poszedł w 120Hz na 2K, której to liczby nie podaje ani x-kom, ani producent na swojej stronie. Więc tak naprawdę to jest loteryjka i zabawa w kupowanie, testowanie i
Np. o tym co podlinkowałeś piszą, że potrafi 60Hz (wow), a w komentarzu jest że komuś poszedł w 120Hz na 2K, której to liczby nie podaje ani x-kom,


@cochese: obsługuje standard HDMI 2.0 o czym informuje xkom i producent, czyli w 1080p do 144hz a 4k do 60hz.
  • 0
Ale skoro oba kable HDMI są podpięte do monitora, to może, powtarzam: może, słucha on komend na obydwu i potrafiłby się tak przestawić? Kurczę, nie wiem. Ja bym sprawdził.


@cochese: To chyba tak nie działa. Na monitorze ustawia się źródło i tylko dane z tego jednego źródła są przekazywane do monitora. Są programy, które w sposób programowy są w stanie ustawić źródło na monitorze, ale jest to możliwe wtedy, gdy jest
ale z tego co widzę to te kvm jest na 1 monitor, a ja mam 2. Widzialen na allegro na taki na 2 to niecałe 600 zł :/


@becvvv: faktycznie, nie doczytałem że masz dwa.

No niestety za udogodnienia się płaci.

Z takich moich rad to już wielokrotnie się przekonałem że warto zapłacić raz a dobrze niż płacić 4-5 razy ale mniejsze kwoty żeby finalnie skończyć z tym samym co mogło