Wpis z mikrobloga

tl;dr mialem 2 etapy rekrutacji, czekam na 3 - ile czasu czekac zanim wysle przypomnienie o sobie?

update do poprzedniego wpisu: https://wykop.pl/wpis/75618437/wyslalem-cv-do-firmy-w-ciagu-24h-odpisali-mi-ze-le
przypomnialem sie po pierwszym etapie po 3 dniach od czasu miniecia deadlineu z ich strony na odpowiedz, w ciagu 4 godzin mi odpisali ze wszystko super i ze wysylaja mi kalendarz zebym umowil rozmowe z product managerem - dodatkowo dodali dopisek ze w ramach mozliwosci zebym ustawil termin jak najszybszy

ustawilem na kolejny dzien (tydzien temu we wtorek) i z rozmowy na 1 godzine, wyszlo 1,5h - product manager pytal mnie doslownie wszystko i mialem wrazenie ze poszlo bardzo dobrze (ale to moze byc tylko wrazenie). zapytalem jakie kolejne kroki a on powiedzial ze w pniedzialek (15 kwietnia) z urlopu wraca techlead i ze w poniedzialek lub wtorek sie do mnie odezwa zebym ustawil z nim rozmowe (ostatni etap).

no nie odezwali sie - i sie zastanawiam czy juz dzis pisac? czy poczekac ze 2 dni zeby nie wyjsc na narwanca co sie co tydzien przypomina?

dodam jeszcze ze rekrutacja jest na stanowisko na ktore nie bylo ogloszenia (wyslalem na inne ale sami mnie przesuneli na to stanowisko, ktore btw. lepiej mi pasuje). i powiedzieli na ostatniej rozmowie ze z nikim nie konkuruje i jak tech lead zaakceptuje to z automatu dostane prace (nie beda mnie z nikim porownywac)

pytanie tez czy pytanie wysylac do #hr z ktorym byla pierwsza rozmowa czy do product managera z ktorym byla druga?

wolam tych co mi dobrze podpowiadali zeby sie przypomniec:
@kamillosbombos @bb89

#praca #pracbaza #pracawit #pracait #rekrutacja
  • 8
  • Odpowiedz
@gharman: no cóż, widzisz, że bez popychania dużo się nie dzieje. Jakoś cudem to, co trwało tyle dni udało się ogarnąć w 4 godziny, dziwne nie? To są zwykli ludzie, którzy robią sobie rano kawkę i kolejne spotkanie to dla nich praca. Nie postrzegają tego tak jak ty, jako wydarzenie wpływające na życie, dla nich jesteś numerem telefonu i adresem e-mail, a nie człowiekiem z twarzą. Mogą zwyczajnie prokrastynować, albo zapominać.
  • Odpowiedz
  • 0
@kamillosbombos: dzieki! to skrobie maila! o wynagrodzenie pytali w formularzu rekrutacyjnym a potem hr na pierwszej rozmowie potwierdzal, wiec tutaj nie powinno sie chyba nic bardzo zmienic (a to suma ktora jest ponad 50% wieksza niz moja aktualna), nawet jakby obcieli 10-20% to dalej dla mnie podwyzka by byla i jednoczesnie lepsza firma

chyba kluczowe co napisales ze rozporzadzili czasem innego pracownika ktory po 2 tygodniach urlopu pewnie ma mase spraw
  • Odpowiedz
@gharman: upominaj sie u najwazniejszej osoby do jakiej masz kontakt, czasem firmy maja burdel w rekrutacjach (ciekawe dlaczego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kamillosbombos @bb89 w mniej niz godzine po mailu dostalem zaproszenie do 3 etapu rekrutacji. ciekawe bo w poprzednim etapie tez tak bylo ze w godzine po mailu zaprosili na drugi etap. testuja czy komus zalezy?
  • Odpowiedz
@gharman: zadne testowanie, raczej po prostu nie ogarniaja, w sensie osoba odpowiedzialna za przypilnowanie procesu rekrutacyjnego albo ma 500 innych rzeczy do ogarniecia albo ma wyjebongo
  • Odpowiedz
  • 0
zaraz wyczują potencjał lidera i cię na kierasa wpakują ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


@kamillosbombos: zeby bylo smieszniej to ja wyslalem cv na inne stanowisko (product manager - bo tylko takie ogloszenie w tej firmie bylo), a oni ze na developera sie nadaje i ze mysla o "tech lead" xD. ja sie dopiero przebranzawiam ale mam doswiadczenie w branzy dla ktorej produkt
  • Odpowiedz