Wpis z mikrobloga

@Koziom: Dodałbym do tego zakaz sprzedawania alkoholu wysokoprocentowego w sklepach spożywczych tak jak jest to w Holandii, czyli zostawiamy wina i piwa a jak chcesz whisky lub wódę to idź do monopolowego.
  • Odpowiedz
@Koziom: lepszym pomysłem byłoby zakazanie promocji na wielosztuki (kup 12 browarów i weź kolejne 12 gratis), no ale niech coś robią w temacie.
  • Odpowiedz
@Koziom: Do tego jest mnóstwo ukrytych alkoholików. Protasiewicz twierdził (odniesienie z dupy) że alkoholicy z wyższych sfer ukrywają swój nałóg pod płaszczem konesera i coś w tym jest. Nie każdy alkoholik będzie wyglądał jak żul ponieważ piją również lekarze, nauczyciele i politycy - a to dostaną od kogoś a po z kimś wypiją, od kielicha do kielicha a uzależnienie coraz silniejsze. Po kilku latach regularnego picia wysiada organizm i robi się
  • Odpowiedz
@Koziom: Przeciwieństwem uśmiechniętych fajnopolaków są zasępione pisioropolaki? To chyba jednak wolę być w tej 1. grupie.
A alkohol powinien być normalnie dostępny, precz z zakazami.
  • Odpowiedz
zawsze mnie dziwiło po kiego grzyba jest wóda na stacji benzynowej. Monopoli i tak mamy dużo.


@missioncritical: Zgaduję, że rozwiązaniem zagadki jest to, że Orlen i Lotos przez lata były w posiadaniu prawie połowy stacji w Polsce - a państwo lubi zarabiać (podwójnie - bo nie tylko marża na alko na stacjach jest kosmiczna, ale jeszcze akcyza wpada) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koziom: Nigdy nie rozumiałem alkoholu na stacjach. To są miejsca na zakupy głównie dla kierowców. Wiec pomysł rozumiem, a jestem osobą, która lubi alkohol. Z minusów to część stacji się zamknie, albo będzie musiała zarabiać więcej na innych rzeczach, np benzynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba, że przeceniam dochód ze sprzedaży alkoholu.
  • Odpowiedz
@Protectorx uga buga patrzcie jaki jestem fajny bo się nawalę jak stodoła xd. Szczerze mówiąc gówno mnie obchodzą normiki, chcę tylko żeby patola miała ograniczony dostęp do alkoholu.
  • Odpowiedz
@derigen90 zobacz wyżej co się #!$%@? w komentarzach. Aż nie dowierzam. Lemingi zadowolone, że im będą zakazywać. Oczywiście wpływ na zmniejszenie alkoholizmu będzie zerowy, no ale trzeba klaskać
  • Odpowiedz