Wpis z mikrobloga

Dostałem dzisiaj od lekarza, na zapalenie węzłów chłonnych, zapalenie gardła (no wirusówka jakaś, trochę temperatura, dreszcze, ból mięśni, złe samopoczucie), antybiotyk (jakieś tam tabsy dalacin t), probiotyk Dicoflor - no i saszetki Nimesil (niby jakieś leki przeciwbólowe).
Biorę ulotkę z tych saszetek i pisze w niej

Kiedy nie stosować leku Nimesil:
W CZASIE OBJAWÓW GRYPOPODOBNYCH

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć co teraz zrobić, i na co ten lek jest i czemu jest przepisywany na coś na co pisze żeby go nie brać? XD
#zdrowie #medycyna #farmacja #apteka #pytanie #lekarz ##!$%@?
interpenetrate - Dostałem dzisiaj od lekarza, na zapalenie węzłów chłonnych, zapaleni...

źródło: obraz_2024-04-17_210352020

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
No ale co Cie boli az tak zeby brac nimesil ? To na silne bóle jest. Ogolnie całe to leczenie jakieś z dupy xD jeśli stwierdził ze to wirusowe to po uj antybiotyk ?
  • Odpowiedz
@interpenetrate ja osobiscie bym nimesilu nie bral jeśli nic Cie nie boli tak że ból odbiera Ci przyjemność życia. To silny lek i jak każdy nlpz ryje mocno żołądek i wątrobę. Ale lekarzem nie jestem więc nie sugeruj się mną :)
  • Odpowiedz
@interpenetrate: paracetamol weź i tyle; na cholerę nimesil to nwm; on jest w niektórych krajach wcale nie stosowany bo ma (niskie) ale jednak ryzyko poważnego uszkodzenia wątroby

to można przepisać na rwę kulszową, zwyrodnienia kręgosłupa i te sprawy a nie ból grypopodobny, no proszę.
  • Odpowiedz