Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, którą taczkę wybrać, bo już sama nie wiem.
Do przydomowego składziku, ale też ma pomóc na budowie (a sporo będzie systemem gospodarczym), a później będzie używana w ogródku (a wiem, że się przydaje).
Miał ktoś z Was dwukołową? Bardziej stabilna w prowadzeniu, ale jak z wykręcaniem?
No i czasem bombelki będą z taczki korzystać, to tez może ma jakieś znaczenie.
https://allegro.pl/oferta/taczka-ogrodowa-koleba-dwukolowa-ocynkowana-spawana-higher-140l-380kg-15287919403
czy
https://allegro.pl/oferta/taczka-ogrodowa-budowlana-stalowa-210kg-higher-130l-z-ochrona-kola-mocna-14315396802
#pytanie #budownictwo #taczka #dom #ogrodnictwo
Nordri - Mirki drogie, którą taczkę wybrać, bo już sama nie wiem.
Do przydomowego skł...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Nordri w tym samym momencie szukam taczki i teraz wpisalem w google i twój wpis mi wyskoczył,też szukam solidnej taczki ,ta druga wydaje się ok i też ja chciałem brać tylko zwróć uwagę na czas dostawy 40~49 dni
  • Odpowiedz
  • 0
w tym samym momencie szukam taczki i teraz wpisalem w google i twój wpis mi wyskoczył,też szukam solidnej taczki ,ta druga wydaje się ok i też ja chciałem brać tylko zwróć uwagę na czas dostawy 40~49 dni


@UjekF: dzięki, nie spojrzałam na to. Ale to bardziej tak poglądowo. Taką jednokołową to wszędzie dostanę - jak nie w tym sklepie, to u kogoś innego.
Bardziej się zastanawiam nad przewagą (?) dwóch kół.
  • Odpowiedz
@Nordri: Przewaga dwóch kół jest taka, że ciężej ją wywrócić i lepiej się jeździ po "miękkim" terenie, ale za to ciężej wywalić coś z niej inaczej niż do przodu i potrzebują więcej miejsca aby gdzieś wjechać. Np. będziesz chciał po desce gdzieś wjechać to dla dwukołowej będziesz musiał odpowiednio więcej desek położyć, albo będzie ciężej objechać nią niektóre miejsca. Sam mam 2 kołową i do ogródka jest super, ale jak jej
  • Odpowiedz
@Nordri: Z jednym kołem się lepiej manewruje. Jak ma być używana na budowie do dobrze by miała taką rurkę przed kołem, tak jak ta z twojego linku. Łatwiej ją "wykiprować". Jeśli ma być wożone coś ciężkiego to dobrze by miała przy rączkach takie "trójkąciki". Służą one do ochrony dłoni ale przydają się przy pchaniu czegoś ciężkiego pod górkę.
  • Odpowiedz
Czyli na razie 3 kryteria

- dobre wyważenie

- ochrona rąk

- jak się uda to z belką z przodu ułatwiającą wysypanie / wylanie zawartości


@Nordri: Nie mam tej belki z przodu, ale nie zaszkodzi.
Najistotniejsze jest wyważenie. Weź ją na przejażdżkę i powinna sama jechać. Nie powinna uciekać do góry/przodu, ani obciążać rąk/opadać w dół. Dobrze wyważona taczka sama się turla.
W tej, co pokazałem, środek ciężkości jest dobrze wyważony.
  • Odpowiedz