Wpis z mikrobloga

Jaki jest sposób, żeby zmusić osobę chorą psychicznie do leczenia w tym państwie z kartonu? Mam na myśli osobę psychotyczną, z urojeniami, nieprzywidywalną. Policja przyjeżdża i rozkłada ręce. Mówią, że oni nic nie mogą, a nawet jak pogotowie ją weźmie do szpitala, to wypisze po 3 dniach i będzie tak samo. Pogotowie grozi karą bezpodstawnego wezwania (wezwane było z desperacji, do osoby, która grozi, że coś sobie zrobi, tłucze naczynia, zniszczyła telewizor).
Były wizyty u psychiatry, jedna domowa, ale osoba nie chce brać przepisanych leków.
Raz zgłosiła się do szpitala psychiatrycznego dobrowolnie, ale na pytanie, czy ma myśli samobójcze odpowiedziała, że nie, więc odmówili przyjęcia.
Tylko ubezwłasnowolnienie, czy coś jeszcze można zrobić?
Pod względem opieki nad osobami chorymi psychicznie żyjemy w państwie z kartonu. Nawet nie chce mi się tego komentować.
#psychologia #zdrowie #prawo #psychiatria #pomocy
  • 15
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs nie za bardzo właśnie, osoba musi wyrazić dobrowolną zgodę na leczenie i to robić.
Najlepiej jakby zgłosiła się do psychiatryka I została wzięta na obserwację, raz się nie udało, ale warto spróbować jeszcze raz.

A ubezwłasnowolnienie to też robienie sobie koło dupy bo później odpowiadasz za tą osobę.
  • Odpowiedz
  • 1
@njdnsjdnjs
i tak nikt psychotyka nie potraktuje poważnie jakby się żalił ( ͡º ͜ʖ͡º)

możesz nagrywać jak grozi samobójem i wysyłać z.zgloszeniem, może na dłużej zabiorą na zamknięty.

Są leki które po podaniu działają ~miesiąc, zastrzyk domiesniowy depot, dla ludzi mających problemy z regularnym braniem lekow. Może jakby raz na miesiąc ja zabierali i podawali jak zaczyna odwalać, chociaż by najpewniej musiała na oddziała być agresywna ta
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: no wiem tez, ze czasem dają takie ogłuszacze, że już koniec. ona dostała jakieś lajtowe, niby coś się poprawiło, ale zaraz i tak przestała brać.
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: A czy ta osoba bierze w ogóle jakieś leki? Najlepiej suplementy takie kapsułkowe, bo wtedy można łatwo podmienić zawartość i dosypać sproszkowane leki przeciwpsychotyczne.
  • Odpowiedz
@njdnsjdnjs: No i zacznijcie nagrywać zachowania psychotyczne i wszelkie przejawy agresji/autoagresji. Jeśli zdecydujecie się na wniosek o przymusowe leczenie lub ubezwłasnowolnienie to będziecie mieć materiał dowodowy, że chora stanowi zagrożenie dla siebie i otoczenia.
Dodatkowo będzie podkładka dla służb ( pogotowie, policja), że to nie było bezpodstawne wezwanie - był tutaj miras którego żona miała ataki agresji, ale po przybyciu policji nagle "zdrowiała" i interwencja była nieskuteczna.
  • Odpowiedz
@lukija: miałem podobny przypadek z jedną osobą, policja i karetka na izbę przyjęć do psychiatryka i tam osoba powiedziała, że przesadzała i tak naprawdę nie chce sobie nic zrobić i pyk - zwolnili ją od razu
  • Odpowiedz