Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budownictwo #budujzwykopem Mirki, jakieś wady i zalety w zastosowaniu blachy trapezowej na na dach dom szkieletowy w stylu kanadyjskim 20-letni? I w porównaniu z blachą na rąbek stojący? Dach wielospadowy.

Muszę wymienić dach w istniejącym domu, do zerwania gont bitumiczny, i pojawiło się pytanie co zamiast? Inspektor i jedna z firm dekarskich co przyjechała mi zaproponował blachę na rąbek stojący, jednak jak widzę w Internecie ceny montażu 150 zł/m2 to dla mnie dramat, a do tego wszyscy piszą że ekipa musi być dobra bo łatwo zyebać. Czy blacha trapezowa też będzie ok, gdzie widzę że ceny montażu to 50 zł/m2? Wiem, że wycena może różna, ale różnica 3x w cenie montażu przy 200m2 robi różnice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dach wielospadowy, na górze koperta, po bokach skosy też koperty - nie wiem czy to ma znaczenie w porównywaniu blachy trapezowej i blachy na rąbek.

Co do estetyki - estetą nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolę żeby było ekonomicznie i żeby wytrzymało na lata.
  • 5
  • Odpowiedz
Zwykła blacha też jest okej. Rodzice mają zwykłą blachę, tata kładł samemu 20 lat temu prawie i nic się nie dzieje. Może nie wygląda już tak super pięknie, nie błyszczy, ale pewnie kwestia wyczyszczenia karcherem gdyby komuś się chciało. Nie cieknie. Upewniłbym się czy można na tym dachu zrobić dachówkę i jaka będzie różnica w cenie, bo coś mi się wydaje, że może być zbliżona do dachówki Roben Piemont chociażby, którą mam
  • Odpowiedz
Czy blacha trapezowa też będzie ok, gdzie widzę że ceny montażu to 50 zł/m2?


@Wegrzynski: jak patrzyłeś po cenach w internecie to możesz bardzo się zdziwić bo ta cena to pewnie jak kładziesz na prostym dachu całe arkusze a nie jak się musisz bawić w kosze i docinanie na dachu wielospadowym no i trapezowa ma ograniczenia co do minimalnego spadku ale jeśli przez rąbek rozumiesz klika czyli ten nowy rąbek fabryczny
  • Odpowiedz