Wpis z mikrobloga

Testuję Windows bo od wielu lat pracowałem tylko na Linux ale z pewnych względów muszę popracować na systemie Windows.
Problem mam taki, że jak buduję swoją aplikację mvn w Linux to mam czas budowania 50 - 55 sekund. Jak buduję w Windows to nie mogę zejść poniżej 3 minut. Wyłączyłem wiele procesów i aplikacji, które mogły spowalniać budowanie, między innymi indeksowanie plików, TortoiseGit bo non stop używał proces cache, Defender bo analizował wszystkie pliki, które były tworzone/modyfikowane i po optymalizacjach z początkowych 4 minut mam 3 minuty

Jeśli mogę prosić o pomoc to co jeszcze mogę zoptymalizować?

#windows #linux #programowanie #java
  • 4
  • Odpowiedz
@nameisnull: @asciiterror Kiedyś musiałem napisać pod Windowsa program i akurat była to dziesiątka. Wszystko było spoko, poza jednym serwerem, jednego z pierwszych użytkowników naszej nowej aplikacji. Zwykle użytkownicy używali laptopów lub PC, ale on odpalił sobie wszystko na serwerze dedykowanym, ze zdalnym dostępem.

Dwa tygodnie szukałem błędu, nawet zintegrowałem debugowanie specjalnie dla niego i po wywaleniu się, wykrywał to, restartował i wysyłał logi. Okazało się, że błąd był po stronie Windowsa.
  • Odpowiedz
@nameisnull: windows ogólnie ma gorszą wydajność. Szukaj jeszcze problemu w samym procesie budowania - wersje javy, mavena, gradle itd oraz ich opcje defaultowe z jakimi idzie budowanie.
  • Odpowiedz